Adrian Mutu, implicat într-un scandal uriaş! Imagini incredibile cu antrenorul român. A fost la un pas de bătaie / Video

Adrian Mutu, implicat într-un scandal uriaş! Imagini incredibile cu antrenorul român. A fost la un pas de bătaie cu unul dintre rivali. Totul a ieşit la iveală în urmă cu puţin timp şi s-ar putea lăsa cu suspendări.

Fostul antrenor al Rapidului a luat parte la un moment tensionat provocat de apărătorul marocan Sofian Chakla (29 de ani).

Adrian Mutu, la un pas de bătaie

La finalul partidei cu Sabah, încheiată cu scorul de 1-1, Adrian Mutu a avut un conflict cu un fundaș al gazdelor. Antrenorul s-a îmbrâncit cu Sofian Chakla și apoi a fost la un pas de bătaie lângă banca de rezerve.

Totul a plecat de la o minge aruncată în teren de antrenorul lui Sabah, Murad Musayev, în minutul 87, împiedicând un contraatac periculos al celor de la Neftci.

Încă un transfer la Neftci Baku dorit de Mutu

După trei etape din campionat, echipa pregătită de Mutu se află pe locul 8 din 10 și nu a câștigat niciun meci, având doar două puncte.

Tehnicianul român vrea să mai transfere un străin pentru postul de fundaș lateral. În meciul cu Sabah, Adrian Mutu a început cu șapte străini și după pauză a mai intrat unul, conform sursei menționate mai sus. Printre aceștia sunt titulari Tamas și Yuri Matias, aduși din Superliga României.

Neftci Baku va juca cu Qəbələ, duminica viitoare. Această echipă nu are niciun punct acumulat după trei runde jucate.