Adrian Mititelu și-a ieșit din minți! Decizia radicală pe care a vrut să o ia + Robert Popa a făcut acuzații grave: ‘Se gândesc să plece, li se termină contractele’

Adrian Mititelu și-a ieșit din minți după meciul pierdu de FCU Craiova în fața celor de la Oțelul Galați, scor 1-2. Patronul echipei a intrat în vestiar și după un discurs de 45 de minute a vrut să ia o decizie radicală.

După întâlnirea cu Adrian Mititelu, Robert Popa a fost de-a dreptul bulversat și și-a găsit cu greu cuvintele. Portarul a făcut acuzații grave la adresa mai multor colegi.

Adrian Mititelu și-a ieșit din minți! Decizia radicală pe care a vrut să o ia

FCU Craiova traversează o perioadă neagră. Este pe loc de baraj, la un punct de locurile care duc direct în Liga 2. Din 2 februarie, de la meciul du Dinamo, oltenii nu au mai câștigat nicio partidă.

După înfrângerea cu Oțelul, Adrian Mititelu nu s-a abținut și a mers peste jucători în vestiar. Ședința a durat 45 de minute, și potrivit jurnaliștilor aflați la Craiova, patronul a vrut să le interzică fotbaliștilor și antrenorului să acorde interviuri. Apoi s-a răzgândit.

Robert Popa a făcut acuzații grave

Portarul oltenilor a părut foarte afectat după întâlnirea cu patronul echipei. Internaționalul de tineret și-a acuzat apoi colegii că se gândesc cum să plece de la echipă și nu dau totul pe teren.

”Era normală această ședință pentru că… Nu prea vreau să comentez, sunt fără cuvinte, chiar dacă de obicei am cuvintele la mine. Poate ne-a lipsit dăruința, atitudinea. În primele 5 minute, Oțelul a avut 3-4 ocazii de gol.

Mi se pare incredibil. Sunt afectat pentru că suntem unde suntem. În 2024 avem o singură victorie, un egal, în rest numai înfrângeri. Suntem destul de rău. Cred că asta e problema, suntem individualiști, nu jucăm pentru echipă, probabil sunt și alte interese la mijloc și nu mai avem un numitor comun.

Se gândesc să plece (n.r.- alți jucători), li se termină contractele… Vorbesc de unitate pe teren… Poate e și din cauza nereușitelor, e frica de a greși, sunt mai multe lucruri, nu doar că nu suntem o echipă. Așa văd eu lucrurile. Victoriile aduc victorii. Trebuie să câștigăm în Cupă”, a spus Popa.