Adrian Mititelu s-a dezlănţuit! Atac devastator la adresa omului lui Răzvan Burleanu: ‘Demisia’ + Ce l-a scos din sărite pe patronul lui FCU Craiova

Adrian Mititelu s-a dezlănţuit! Atac devastator la adresa omului lui Răzvan Burleanu. Patronul lui FCU Craiova s-a enervat cumplit după prestaţia arbitrilor din meciul de la Iaşi. Echipa craioveană a reuşit, un egal, 1-1, în Moldova.

Adrian Mititelu a fost foarte nervos după Poli Iaşi-FCU Craiova 1-1. Patronul oltenilor a avut o ieşire extrem de dură la adresa lui Kyros Vassaras.

Adrian Mititelu s-a dezlănţuit!

Adrian Mititelu s-a dezlănţuit după meciul din Moldova. L-a făcut praf pe Kyros Vassaras din cauza arbitrajului. I-a cerut demisia şefului CCA, într-un mesaj extrem de dur pe faceboook.

Arbitrul Iulian Dima a avut o prestaţie de judeţ în meciul Poli Iaşi-FCU Craiova. Mai întâi, brogada a anulat un gol oaspeţilor în prima repriză, reuşit de Bahassa. Apoi, în partea secundă, Chiţu a scăpat singur cu portarul. Deşi în primă fază, arbitrul l-a eliminat pe Aelenei, a fost chemat la VAR de Szabolcs Kovacs.

Acolo, a fost convins să anuleneze eliminarea portarului. Peste doar 5 minute, Dima l-a eliminat pe Lacroix, deşi jucătorul Craiovei a fost cel care controla mingea. „VASARASS ! DEMISIA!
Motive:
-Incompetenta!
Arbitrajul este MULT MAI RAU decat in vremurile de trista amintire!
– Administrarea arbitrajului in fotbalul romanesc, se dovedeste a fi una foarte proasta.
– In 4 martie 2014 am fost implicat activ in ‘ revolutia administrativa ‘ din fotbalul romanesc.
Toti cei care am dorit schimbarea ,am sperat intr o schimbare profunda,nu doar una de forma.
Din nefericire,cel putin in privinta arbitrajului ,lucrurile sunt infinit mai rele.
– Este evident ca domnul Vasarass n are nicio competenta in aceasta functie si nu se justifica in niciun fel ,prezenta dumnealui in aceasta pozitie”, a tunat patronul celor de la

FCU Craiova, într-o postare pe facebook.