Acuzaţii devastatoare la adresa lui Istvan Kovacs! Scandalul momentului în Superliga escaladează. L-a distrus în direct pe fluieraş

Acuzaţii devastatoare la adresa lui Istvan Kovacs! Scandalul momentului în Superliga escaladează. L-a distrus în direct pe fluieraş. Directorul general de la Sepsi s-a enervat după meciul de duminică cu CSU Craiova.

CSU Craiova a învins-o pe echipa din Sf. Gheorghe cu scorul de 3-1, duminică, în etapa cu numărul 24 din Superliga. După meci, directorul general de la Sepsi a lansat un val de acuzați la adresa lui Istvan Kovacs, arbitrul central al meciului.

Acuzaţii devastatoare la adresa lui Istvan Kovacs!

Attila Hadnagy l-a acuzat pe Istvan Kovacs că a comis foarte multe greșeli la meciul de duminică seara, după ce le-a refuzat jucătorilor săi două penalty-uri, și a omis să le dea oltenilor cartonașre galbene, atunci când s-a văzut clar că meritau.

Sincer, trebuie o reacție! Așa nu se mai poate! Ce a fost ieri seara a fost incredibil, o «execuție» în direct… (n.r. – oftează lung) nu știu ce să mai zic, nu prea am dormit. M-am uitat iarăși la meci, greșeli incredibile!

În primul rând, noi suntem proști, că am pierdut meciul. Craiova a câștigat pe greșelile noastre! Prima repriză a fost foarte bună, la 1-0 puteam să mai dăm 1-2 goluri și am fi vorbit altfel.

Repriza a doua foarte slabă din partea noastră, dar a «ajutat» mult, mult arbitrajul domnului Kovacs Istvan. Mă tot gândeam, suntem de 6-7 ani în Liga 1 și nu știu dacă am mai fost «executați» așa vreodată. Nu cred!

Două penalty-uri clare la Debeljuh și Păun, al doilea galben la Silva și nu mai aveam ce discuta, repriza a doua ar fi fost altfel, alt scor, alt meci. În repriza a doua dă penalty penibil la Markovic, apoi revede, nu dă galben, apoi este chemat la VAR să dea penalty Craiovei. Cred că și domnul Costreie, din camera VAR, era la alt meci. Greșeli incredibile!”, a spus Hadnagy pentru gsp.ro.

„Lasă că vă fac eu pe voi”

Văd că toți conducătorii echipelor pe care le arbitrează domnul Kovacs sunt foarte enervați, că e pe aroganță. Face greșeli incredibile, dar tot nu se întâmplă nimic. Deci noi, conducătorii, suntem proști, dar domnul Kovacs și ceilalți sunt cei mai deștepți? Nu se mai poate așa ceva! Să strici așa un meci frumos, cu greșeli incredibile…

Ieri am fost foarte supărat și am spus că nu merită să arbitreze în Liga 1, că este foarte slab. Nu știu, este un mare semn de întrebare. Ori este slab, ori rău intenționat.

Credeți-mă, când stadionul striga că este prost, el râdea. Cred că-și zicea: «Lasă că vă fac eu pe voi». Este și aroganță, și rea intenție în el, poate și lipsă de valoare!

Dacă se poate, să nu ne mai arbitreze niciodată, nici acasă, nici în deplasare. Oricând ne-a arbitrat, ne-a făcut probleme. Nu mai vrem să ne arbitreze domnul Kovacs! Nu mă aștept la o suspendare drastică, e România. Poate o lună, dar mai mult nu. Sunt arbitri mai buni decât el în Liga 1”, a mai declarat directorul general al echipei covăsnene.