Acuzaţii devastatoare la adresa fiului lui Adrian Mititelu! Ar putea primi o pedeapsă mare în scandalul momentului. Cum se apără fostul fotbalist

Acuzaţii devastatoare la adresa fiului lui Adrian Mititelu! Juniorul ar putea fi pedepsit în urma ieșirilor violente de la meciul UTA. Totuşi, fiul patronului de la FCU Craiova se apără şi dezvăluie propria versiune.

La pauza dintre reprize a meciului dintre FCU Craiova și UTA, Adrian Mititelu Jr. a coborât din tribuna oficială a stadionului și l-a atacat pe arbitrul FIFA, Marian Barbu.

Acuzaţii devastatoare la adresa fiului lui Adrian Mititelu!

Marian Barbu a scris, în raportul de joc al meciului FCU Craiova – UTA 3-2, ca Mititelu l-a scuipat și l-a amenințat cu moartea, la pauza dintre partide.

”Adrian Mititelu junior m-a scuipat în față de la o distanță foarte mică. M-a înjurat, mi-a jignit familia și m-a amenințat că mă va omorî oriunde mă va prinde. Și că din Craiova n-o să ies viu dacă o să calc vreodată pe acolo”, ar fi scris Barbu, potrivit gsp.ro.

Mititelu neaga tot!

Adrian Mititelu junior neagă acuzațiile primite și susține că doar l-a apostrofat, fără să-l jignească.

”Cu privire la cele declarate de arbitrul Marian Barbu în raportul de la finalul meciului vreau să dezmint total aceste acuzații. Într-adevăr, aflându-mă în zona vestiarelor pentru a discuta cu jucătorii după meci, l-am întâlnit pe Marian Barbu și l-am apostrofat pentru prestația lamentabilă pe care avut-o ca arbitru pe toată durata partidei. Dar și pentru reaua-credință evidentă de care a dat dovadă în judecarea unor faze evidente din meci.

Nu l-am scuipat și nici amenințat cu moartea pe acest arbitru. De fapt, el ne-a omorât pe noi în acel meci. Am avut două penalty-uri clare neacordate. UTA a marcat golul de 3-2 după o preluare cu mâna a mijlocașului dreapta.

FCU Craiova este echipa cea mai dezavantajată din acest campionat din punct de vedere al arbitrajului. Acest lucru bineînțeles că nu ne dă dreptul să ne manifestăm nemulțumirile în fața arbitrului după meci, dar s-a întins coarda prea mult”, a reacționat Mititelu jr, citat de sursa amintită mai sus.