AC Milan, remiză cu Atalanta Bergamo în campionatul Italiei

AC Milan, campioana en titre a Italiei, a pierdut primele puncte de la debutul noii ediţii din Serie A, încheind la egalitate, 1-1, partida disputată în deplasare cu formaţia Atalanta Bergamo, duminică seară, în etapa a doua a sezonului.

Gazdele au deschis scorul în minutul 29, prin Ruslan Malinovski, Milan restabilind egalitatea în repriza secundă, graţie reuşitei lui Ismael Bennacer (68).

Portarul român Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă la oaspeţi, relateaza agerpres.ro.

Într-un alt meci, Empoli, cu mijlocaşul român Răzvan Marin printre titulari, a remizat pe teren propriu cu Fiorentina (0-0). Primele locuri în clasament sunt ocupate de SSC Napoli şi Inter Milano, cu maximum de puncte după două etape (6).