Final incendiar în primul meci al zilei din Superliga! S-a terminat Chindia-UTA. Rezultat pe muchie de cuțit

Final incendiar în primul meci al zilei din Superliga. Chindia a câștigat meciul cu UTA, scor 2-1, în etapa 5 din play-out-ul Ligii 1.

Elevii lui Anton Petrea au marcat rapid. În minutul 19, Daniel Popa a înscris din lovitură liberă. Atacantul dâmbovițenilor a trimis un șut pe colțul portarului.

În minutul 54, UTA a egalat prin Rareș Pop, care a reușit al treilea gol în acest sezon. Același Daniel Popa i-a readus în avantaj pe dâmbovițeni în minutul 62.

Chindia are în acest moment 22 de puncte și este pe locul 7, în timp ce arădenii au 18 puncte și ocupă poziția a 8-a în clasamentul din Superliga.

Chindia – UTA, echipele de start

Chindia: (4-2-3-1): Căbuz – Căpușă, Celea, Boldor, D. Dumitrașcu – Dulca, Akhmatov – Atanase, Popadiuc, Neguț, D. Popa
Rezerve: D. Moldovan, Cooper, S. Buș, Perianu, M. Mihaiu, Orozco, Vorobjovas, A. Șerban, Corinus
Absenți: Grubac, Chamed (accidentați)
Antrenor: Anton Petrea

UTA: (3-4-3): Kucher – Chindriș, Benga, Abeid – Vukcevic, Batha, Cascini, Ubbink – R. Pop, Postolachi, Roger
Rezerve: F. Iacob, R. Benzar, Hoxhallari, R. Șteau, A. Stahl, P. Anton, Otele, Milosevic, W. Barbosa
Absent: Erico (accidentat)
Antrenor: Laszlo Balint