Viitorul Tg. Jiu, revenire spectaculoasă în meciul cu CSA Steaua. Final incendiar + Rezultate Liga 2

Viitorul Pandurii Tg. Jiu a învins-o pe CSA Steaua, în etapa 12 din Liga 2, scor 4-3, după ce echipa lui Oprița a condus 2-0.

CSA Steaua a deschis scorul prin Bogdan Chipirliu după numai 11 minute. Golgheterul ligii secunde a făcut 2-0 în minutul 44, din penalty.

La doar un minut distanță, gazdele au redus din handicap prin Adrian Stoian, cu o lovitură  de la aproximativ 7 metri de poartă. În repriza a doua, în minutul 50, Dragu a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj.

Dodoi i-a adus pe gorjeni în avantaj în minutul 72, pentru ca Alexandru Dulca să stabilească scorul final 4-2 pentru gazde în minutul 84.

Steaua rămâne lider, cu 26 de puncte, în timp ce Viitorul Pandurii Tg. Jiu este pe locul 12.

Echipele de start Viitorul Tg. Jiu – CSA Steaua:

Viitorul Pandurii Târgu Jiu: Krupenschi – Dănescu, Stoian, Rogac, Baican – Brinzan, Tegle, Toma, Rasdan – Dodoi, Dragu.

Rezerve: Opric – Chelaru, Pîrcălabu, Godja, Banu, Vespe, Dulca, Mitrică, Geană

CSA Steaua: Dincă – Drăghici, Ilie, Sabău, Corbu – Balgiu, Sima, Popa, Ștefan Pacionel – Chipirliu, Chunchukov

Rezerve: Iancu – Mihăescu, Emilian Pacionel, Erhan, Calestru, Onceanu, Oroian, Trică, Bustea