Vestea serii despre Olimpiu Moruţan. Tricolorul are Turcia la picioare. Ce a făcut jucătorul lui Edi Iordănescu la ultimul meci

Vestea serii despre Olimpiu Moruţan. Tricolorul are Turcia la picioare. Internaționalul român a marcat în meciul Ankaragucu – Rizespor, scor 1-1, cu un șut din afara careului. Comentatorii turci nu s-au mai abținut, iar reacția lor a devenit virală.

Mijlocașul român este la a treia reușită în Turcia. A mai marcat în victoria echipei sale cu Sivasspor, scor 3-1, din etapa a cincea, dar și în meciul cu Malatya Arguvanspor, în Cupă.

Vestea serii despre Olimpiu Moruţan

Ankaragucu și Rizespor au terminat la egalitate, scor 1-1, meciul din etapa cu numărul 15 din SuperLig.

Ankaragucu a marcat după 10 minute, dar golul a fost anulat pentru un henț la Sowe. După patru minute a fost momentul lui Olimpiu Moruțan. Mijlocașul român a șutat puternic din marginea careului și nu i-a dat nicio șansă portarului Akkan.

Comentatorii turci s-au dezlănțuit și au început să-i strige numele românului.

Echipa lui Olimpiu Moruțan a rămas în inferioritate numerică în partea a doua. Sowe a primit al doilea cartonaș galben. Românul a părăsit terenul în minutul 81, fiind înlocuit cu Rodrigues. Rizespor a egalat în prelungiri prin Gaich.