Marius Şumudică nu a avut nicio şansă! Final incendiar în duelul cu Olimpiu Moruţan. Ce au făcut tricolorii în această dispută

Marius Şumudică nu a avut nicio şansă în fața rivalilor! Final incendiar în duelul cu Ankaragucu, formația lui Olimpiu Moruţan. S-a aflat ce au făcut tricolorii în această dispută.

Gaziantep a pierdut cu Ankaragucu, scor 0-1, partida din etapa a 13-a a campionatului Turciei.

Acum, Gaziantep se situează pe poziția a 12-a în clasament, cu 15 puncte. Pe de altă parte, Ankaragucu este pe locul 11, cu un total de 16 puncte.

Marius Şumudică nu a avut nicio şansă

La numai 4 zile după calificarea României la EURO 2024, Olimpiu Moruțan, Florin Niță și Denis Drăguș s-au regăsit în postura de adversari.

Cei trei jucători au început meciul ca titulari, în vreme ce Alexandru Maxim a fost și el în echipa de start a celor de la Gaziantep.

Florin Niță și Denis Drăguș au fost pe teren pe tot parcursul duelului, în vreme ce Alexandru Maxim a fost scos din joc de Marius Șumudică în minutul 87.

Pe de altă parte, Olimpiu Moruțan a evoluat vreme de 62 de minute pentru cei de la Ankaragucu.

Alper Uludag a fost cel care a înscris unicul gol al partidei, în prelungirile primei reprize, după o pasă a lui Olimpiu Moruțan.

Memik Yilmaz: „Trebuie să ne menținem cu picioarele pe pământ”

Memik Yilmaz, cel care este președinte la Gaziantep, a vorbit despre Marius Șumudică, pe care l-a și lăudat, grație rezultatelor obținute de român la echipa sa, conform Gazeteekspres.com.

„Nu am putut începe sezonul așa cum ne-am dorit, dar acum este un mediu foarte bun la Gaziantep. Cu Marius Șumudică echipa are o atmosferă bună și există o relație de familie. Avem un început bun cu Șumudică.

Am avut un parcurs bun, dar trebuie să ne menținem cu picioarele pe pământ. Campionatul este un maraton lung, vorbeam despre lucruri diferite la începutul sezonului.

Este mai bine să fii precaut și să privești înainte și să mergi meci cu meci. Nu știu unde ne vor duce rezultatele, dar vreau ca Gaziantep să fie pe un loc foarte bun”, a spus președintele celor de la Gaziantep, potrivit sursei citate.