Vestea serii despre Marius Şumudică! Victorie uriaşă pentru cei de la Gaziantep. Tricolorii au strălucit în Turcia

Vestea serii despre Marius Şumudică! Victorie uriaşă pentru cei de la Gaziantep. Tricolorii au strălucit în Turcia. Echipa antrenorului român a obţinut o victorie uriaşă în lupta pentru evitarea retrogradării.

Echipa lui Marius Şumudică şi-a revenit. După mai multe înfrângeri şi eliminarea din Cupa Turciei Gaziantep şi-a revenit.

Vestea serii despre Marius Şumudică!

Formaţia pregătită de către Marius Şumudică a obţinut o victorie extrem de importantă în Superlig. Fotbaliştii Denis Drăguş şi Deian Sorescu au adus victoria echipei Gaziantep FK, antrenată de Marius Şumudică, duminică. Au fost trei puncte uriaşe obţinute în deplasare, în faţa formaţiei Istanbulspor. Gaziantep s-a impus cu scorul de 3-1.

Drăguş a înscris în minutele 15 şi 60, ultimul gol din penalti, iar Sorescu a marcat în minutul 90+5. Pentru gazde a marcat, în minutul 6, Loshaj, care a fost eliminat în minutul 70.

La echipa lui Şumudică, Florin Niţă a fost integralist. Denis Drăguş a jucat până în minutul 89, când a fost schimbat cu Sorescu, iar Alexandru Maxim a jucat până în minutul 83. În urma acestei victorii, Gaziantep, echipa pregătită de Marius Șumudică, a întrerupt seria de șapte meciuri fără victorie în campionat.