Marius Şumudică s-a enervat cumplit! Atac devastator la adresa propriei echipe. Cum şi-a jignit jucătorii

Marius Şumudică s-a enervat cumplit! Atac devastator la adresa propriei echipe. S-a aflat cum şi-a jignit jucătorii după eliminarea din Cupa Turciei în urma înfrângerii cu Fenerbahce, scor 0-2.

Gaziantep a fost eliminată din Cupă după ânfrângerea contra celor de la Fenerbahce. Marius Șumudică nu și-a stăpânit nervii și și-a jignit jucătorii.

Marius Şumudică s-a enervat cumplit!

După meci, la flash-interviuri, Marius Șumudică și-a arătat frustrarea față de meciul pierdut și de eliminarea din Cupa Turciei. A făcut unele afirmații la adresa jucătorilor cu tentă sexistă. Tehnicianul român a criticat jocul elevilor săi, spunând că „intră pe teren precum femeile”.

„A fost un meci deschis, am avut ocazii, penalty la 0-1. Dacă nu înscrii din penalty, apoi cu capul… am lovit bara prin Furkan (n.r. – Soyalp), în a doua repriză Badji a scăpat singur. Dacă nu înscrii contra echipelor mari, nu poți obține un rezultat bun. Este dificil.

Astăzi am jucat mai bine, am avut multe ocazii. Nu-mi amintesc câte ocazii a avut Fener în prima repriză. La fel în primele 20 de minute din repriza secundă, am jucat bine, am avut multe ocazii, dar dacă nu înscrii nici din penalty ce pot face?

E vina mea că ratează penalty? Iar primul lor gol e din penalty. Ei au înscris, noi nu.
Trebuie să adunăm puncte în campionat. Sper să mai rezolvăm două transferuri și cine va merita să joace, să vină să joace. Dacă nu merită, să stea pe bancă sau în tribune, pentru că, pe bune, mi-a ajuns!

Până acum am protejat jucătorii, de fiecare dată când am venit în fața presei nu am spus nimic, dar este prea mult. Avem unii jucători care aleargă ca nebunii, iar alții care intră pe teren precum femeile. Nu accept asta!”, a spus Marius Șumudică, potrivit A Spor, la finalul meciului.