Vestea nopţii despre Răzvan Lucescu! Antrenorul român a dat marea lovitură. Ce au făcut cei de la PAOK Salonic

Vestea nopţii despre Răzvan Lucescu! Antrenorul român a dat marea lovitură. S-a aflat ce au făcut cei de la PAOK Salonic. Deşi pierduseră categoric prima manşă din optimile Conference League, grecii au făcut senzaţie în retur.

Răzvan Lucescu are Grecia la picioare. PAOK Salonic a reuşit să se califice în sferturile Conference League. Asta după o revenire de senzaţie.

Vestea nopţii despre Răzvan Lucescu!

Echipa greacă PAOK Salonic, condusă de tehnicianul român Răzvan Lucescu, s-a calificat joi seara în sferturile Conference League. Asta după ce a învins, pe teren propriu, scor 5-1, gruparea croată Dinamo Zagreb.

După ce a pierdut meciul tur, de la Zagreb, cu 0-2, PAOK a condus cu 3-0 la finalul primei reprize a celei de-a doua manşe. Abdul Baba Rahman a deschis scorul în minutul 27, din pasa lui Koulierakis. Apoi Koulierakis a înscris din assist-ul lui Taison, în minutul 33.

În minutul 42 Brandon Thomas a stabilit scorul pauzei. Imediat după pauză croaţii au marcat prin Arber Hoxha şi au egalat situaţia la general. Koulierakis a înscris în minutul 72, pentru ca Zivkovic să transforme un penalty în minutul 88 şi să stabilească scorul final la 5-1 pentru PAOK. Grecii lui Răzvan Lucescu merg în sferturi şi îşi vor afla adversara vineri, când este programată tragerea la sorţi de la Nyon.

Rezultate înregistrate joi, în manşa secundă a optimilor Conference League:

AC Fiorentina – Maccabi Haifa 1-1 (Barak 59 / Khalaili 88);

PAOK Salonic – Dinamo Zagreb 5-1 (Baba 27, Sucic 33 autogol, Brandon 42, Koulierakis 72, Zivkovic 88 penalti / Hoxha 49);

Fenerbahce – Union St Gilloise 0-1 (Rasmussen 68);

S-au calificat în sferturi AC Fiorentina (5-4 scor cumulat), PAOK Salonic (5-3 scor cumulat) şi Fenerbahce (3-1 scor cumulat).