Vestea nopţii despre Ianis Hagi! Ce a făcut tricolorul la ultimul meci al lui Alaves. Edi Iordănescu, direct vizat

Vestea nopţii despre Ianis Hagi! S-a aflat ce a făcut tricolorul la ultimul meci al lui Alaves. Edi Iordănescu, direct vizat de ultimele veşti despre internaţionalul român. Mijlocaşul nu a reuşit să spargă gheaţa nici acum.

Ianis Hagi a fost titular în meciul lui Alaves, contra celor de la Osasuna. Echipa românului a pierdut însă pe propriul teren, scor 0-2.

Vestea nopţii despre Ianis Hagi!

Ianis Hagi a fost înlocuit la 10 minute după pauză, la 1-0 pentru Osasuna. S-a întâmplat la scurt timp după ce Deportivo Alaves a rămas în 10 jucători, de Carlos Benavidez, după aproape o oră de joc în care a ieșit în evidență.

Ianis Hagi a reușit 12 dintre cele 18 pase încercate și a avut două șuturi pe poartă. Internaționalul român a fost foarte aproape să marcheze în minutul 49. Şutul său din interiorul careului a fost scos in extremis de portarul Sergio Herrera.

Românul a fost activ în joc și a câștigat cinci dintre cele șase dueluri la nivelul gazonului în care a fost implicat. A pierdut, însă, în 10 rânduri posesia. Pentru evoluția din meciul cu Osasuna, Ianis Hagi a primit nota 7.2 în portalul SofaScore.

A fost al treilea meci ca titular la rând pentru tricolor în tricoul lui Deportivo Alaves. Internaționalul român a început și meciurile cu Bilbao și Celta Vigo și a fost înlocuit de fiecare dată în partea secundă.