Vestea momentului pentru Edi Iordănescu! Ce au făcut tricolorii români din Turcia. Doar unul s-a remarcat

Vestea momentului pentru Edi Iordănescu! S-a aflat ce au făcut tricolorii români din Turcia. Doar unul s-a remarcat. A reuşit să înscrie un gol, dar echipa sa continuă să aibă mari probleme cu retrogradarea.

Edi Iordănescu are motive de îngrijorare înaintea meciurilor de pregătire pentru EURO 2024. Tricolorii din străinătate ori nu joacă, ori au mari probleme cu retrogradarea.

Vestea momentului pentru Edi Iordănescu!

Este cazul şi românilor care evoluează la Gaziantep. După ce a plecat Marius Şumudică echipa turcă părea că şi-a revenit. A învins-o pe Beşiktaş, dar acum a pierdut din nou un meci extrem de important.

Jucătorul Deian Sorescu a marcat golul echipei Gaziantep FK în meciul pierdut, scor 1-3, cu Rizespor. Aceasta a fost o dispută din etapa a 30-a a campionatului Turciei. Sorescu, care a fost titular, a marcat în minutul 54, din pasa lui Maxim. Pentru Rizespor au marcat Bakata (autogol – 64), Olawoyin (84) şi Zeqiri (90+7).

Sorescu a fost înlocuit în minutul 82, iar Alexandru Maxim a părăsit terenul în minutul 88. Florin Niţă şi Denis Drăguş au fost integralişti la Gaziantep. În clasament, Gaziantep este pe locul 16 cu 31 de puncte, iar Rizespor este pe 7, cu 42 puncte.