Vestea momentului pentru Costel Gâlcă! Decizia luată chiar înaintea meciului. CSU Craiova îşi joacă tot sezonul în 90 de minute

Vestea momentului pentru Costel Gâlcă! Decizia luată chiar înaintea meciului. CSU Craiova îşi joacă tot sezonul în 90 de minute. Echipa lui Mihai Rotaru a terminat sezonul de Superliga pe locul 3, dar nu este de ajuns.

Băieţii lui Costel Gâlcă îşi joacă prezenţa în Conference League într-un singur meci. Se vor duela cu cei de la U Cluj.

Vestea momentului pentru Costel Gâlcă!

U Cluj s-a impus în primul baraj şi urmează să o întâlnească pe CSU Craiova în cel final. U Cluj şi echipa lui Costel Gâlcă se vor duela duminica viitoare, 26 mai, de la ora 20:00, pe stadionul „Ion Oblemenco”.

„Studenții” au învins-o pe Oțelul Galați, scor 2-0, în barajul echipelor din play-out, în timp ce băieții lui Costel Gâlcă au luat „bronzul” în Superliga. Aceștia s-au impus cu Sepsi, 3-2, însă victoria CFR-ului, 5-1 cu Farul Constanța, a anulat succesul oltenilor.

„Dubla” lui Federico Anselmo, introdus în minutul 57 de Neluțu Sabău, a decis partida disputată la Galați. În decurs de patru zile, formația lui Dorinel Munteanu a pierdut finala de Cupa României și barajul de Conference League. Universitatea Cluj a câștigat cu 2-0.

În duelurile din sezonul regulat de Superliga, nu a existat o câștigătoare. În tur, cele două au remizat, scor 1-1, în urma golului reușit de Nistor în prelungiri. Pe 9 februarie, în Bănie, oltenii au intrat cu un avantaj de două goluri la cabine, însă „studenții” au egalat la doi în repriza secundă, acesta fiind și scorul final al partidei.