Vestea momentului pentru Adrian Mititelu! FCU Craiova, amical spectacol cu CSM Reşiţa. Oltenii sunt cu gândul la derby-ul cu Dinamo

Vestea momentului pentru Adrian Mititelu! FCU Craiova, amical spectacol cu CSM Reşiţa. Oltenii sunt cu gândul la derby-ul cu Dinamo. După ce au zdrobit Farul lui Gică Hagi în Superliga, oltenii continuă pe aceeaşi linie.

Formaţia patronată de Adrian Mititelu s-a distrat cu echipa de ligă secundă, CSM Reşiţa. Cu o formaţie formată din rezerve, oltenii s-au impus cu scorul de 4-1.

Vestea momentului pentru Adrian Mititelu!

FCU Craiova a profitat de pauza competițională pentru a juca un amical, cu CSM Reșița, scor 4-1. Elevii lui Dan Vasilică au înregistrat un nou meci în care au punctat de patru ori. De această dată, adversarul a fost unul mult mai slab cotat.

Oltenii au început în forță partida jucată la baza sportivă a echipei lui Adrian Mititelu. În minutul 36, echipa alb-albastră avea deja 4-0. Blănuță a reuşit o dublă, în minutele 11 şi 16, Jibril, în minutul 14 și Radu Negru. Scorul final a fost stabilit în minutul 44, de Drăghiceanu.

Echipa de start FCU Craiova: Gurău – Negru, Diamantis, Kvakic, Padula – Pop, Buta – Sidibe, Blidar, Ibrahim – Blănuță

Au mai intrat: Henriques, Albu, Mascarenhas, Chițu, Van Durmen, Mario Ilie, Iordache și Lacroix

„Avem de învățat din astfel de jocuri. Am întâlnit o echipă cu jucători foarte buni. E diferență de valoare între noi și ei”, a spus Flavius Stoican, antrenorul celor de la CSM Reșița.

În schimb, oltenii sunt cu gândul la meciul din Superliga, cu Dinamo. „A fost un meci bun. Am pus la punct câteva aspecte. Acum mergem la București și sperăm să câștigăm cu Dinamo”, a spus golgeterul Aurelian Chițu.

Partida Dinamo – FCU Craiova se va disputa vineri, 15 septembrie, ora 21:30, pe Arena Națională.