Vestea momentului despre Răzvan Marin! S-a decis soarta echipei tricolorului. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Vestea momentului despre Răzvan Marin! S-a decis soarta echipei tricolorului. Edi Iordănescu trebuie să ştie. A fost un final nebun de Serie A pentru Empoli, formaţia la care evoluează tricolorul.

Echipa lui Răzvan Marin, Empoli, a reuşit să se salveze de la retrogradarea din Serie A. Asta după un final nebun.

Vestea momentului despre Răzvan Marin!

Formaţia Empoli, cu Răzvan Marin integralist, s-a salvat de la retrogradare, duminică, învingând în ultima etapă AS Roma, scor 2-1. Golul victoriei a fost marcat în minutul 90+3.

Empoli a deschis scorul în minutul 13, prin Cancellieri. Apoi, a fost egalată în minutul 45+1, după reuşita lui Aouar. Pe final, în minutul 90+3, a înscris golul care i-a adus victoria, prin Niang.

Victoria a făcut ca Empoli să încheie sezonul pe locul 17, cu 36 de puncte. A avut cu unul mai mult decât Frosinone, care retrogradează. Au retrogradat şi Sassuolo şi Salernitana, locurile 19 şi 20.

Verona – Inter 2-2.

Titlul a fost câştigat de Inter Milano. Alături de Inter, vor juca în Liga Campionilor şi echipele de pe locurile 2-5: AC Milan, Juventus, Atalanta şi Bologna.

AS Rom şi Lazio, locurile 6 şi 7, vor evolua în Liga Europa, iar Fiorentina, locul 8, va juca în play-off-ul Conference League. Campioana din sezonul trecut, Napoli, a terminat pe locul 10, astfel că nu prinde cupele europene.