Vestea momentului despre Radu Drăguşin! Englezii au dat verdictul despre tricolor. Ce au spus după ultimul meci al României

Vestea momentului despre Radu Drăgușin! Englezii au dat verdictul despre tricolor, la scurt timp după ce a evoluat pentru echipa națională. Ce au spus după ultimul meci al României cu Irlanda de Nord.

Cum l-au catalogat londonezii pe Radu Drăgușin, după remiza naționalei cu irlandezii, 1-1! Verdict despre jocul fundașului român.

Vestea momentului despre Radu Drăgușin!

Radu Drăgușin a fost titular în primul meci de pregătire al României, contra reprezentativei Irlandei de Nord, 1-1, pe Arena Națională!

Englezii au fost cu ochii pe evoluția fundașului celor de la Tottenham. Au publicat cifrele românului și au tras o concluzie clară despre jocul acestuia, de vineri seară. Totodată, ziariștii au făcut o analiză asupra prestațiilor mai multor elevi ai lui Ange Postecoglou, care au fost convocați la echipele naționale.

”Pape Matar Sarr, Radu Dragusin și Pedro Porro au fost cu toții titulari pentru echipele lor naționale, în amicalele de vineri seara.

Evoluție solidă pentru fundașul celor de la Spurs! Radu a bifat cea de-a 14-a selecție la naționala României, care a revenit de la 0-1 și a terminat la egalitate, 1-1, cu Irlanda de Nord, la București. Jamie Reid a deschis scorul, iar Dennis Man a egalat!

Pedro a evoluat în amicalul Spania – Columbia, de pe London Stadium. El a evoluat 0- de minute, dar Columbia a câștigat cu 1-0, grație reușitei lui Daniel Munoz.

Pape a jucat 73 de minute pentru Senegal, în victoria cu Gabon, scor 3-0, de la Amiens, Franța. El a adunat astfel 22 de meciuri la națională!”, a scris The Spurs Express.

România mai are de disputat un amical luna aceasta. Tricolorii lui Edi Iordănescu vor efectua deplasarea la Madrid, acolo unde se vor duela cu reprezentativa Columbiei.

Partida se va disputa pe Estadio Metropolitano, pe data de 26 martie, de la ora 21.30!