Vestea momentului despre Marius Şumudică! Meci crucial pentru cei de la Gaziantep. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Vestea momentului despre Marius Şumudică! Meci crucial pentru cei de la Gaziantep. Edi Iordănescu trebuie să ştie. S-a aflat ce au făcut tricolorii în meciul din Cupa Turciei. A fost un meci important şi pentru Şumudică.

Marius Şumudică a avut emoţii în faţa unei echipe de ligă secundă din Turcia. S-a impus până la urmă cu scorul de 2-1 în faţa celor de la Etimesgut, într-un meci din Cupa Turciei.

Vestea momentului despre Marius Şumudică!

În urma acestui rezultat, formația lui Marius Șumudică s-a calificat în optimile de finală ale competiției. A fost un succes la limită în fața divizionarei secunde din Turcia. Unicul gol al primei reprize a fost marcat de Arda Kizildag, în minutul 45+3. Oaspeții au restabilit egalitatea în minutul 90+1, prin Kucuk, iar meciul a intrat în prelungiri.

Karakas a dat lovitura apoi. Acesta a înscris golul victoriei pentru formația lui Marius Șumudică în minutul 93.

În această partidă, Marius Șumudică a preferat să folosescă o formulă de start experimentală. Doar Alexandru Maxim, dintre români, a jucat în acest meci. Denis Drăguș și Florin Niță nu au fost incluși în lot. Junior Morais a rămas pe banca de rezerve pe toată durata partidei

Această victorie reprezintă un moment important pentru Șumudică. Asta pentru că antrenorul român venea după două eșecuri la rând în campionat. În următorul meci, Gaziantep primește vizita celor de la Trabzonspor, duminică, 10 decembrie, de la ora 18:00.