Marius Şumudică, dat de gol! Dezvăluirea momentului despre antrenorul român. Ce a făcut după ultima înfrângere a lui Gaziantep

Marius Şumudică, dat de gol! Dezvăluirea momentului despre antrenorul român. S-a aflat ce a făcut după ultima înfrângere a lui Gaziantep. Tehnicianul va decide cu cine va continua și la cine va renunța în pauza din iarnă.

Duminică, echipa lui Marius Șumudică a pierdut meciul din deplasare cu Kasimpașa, din etapa a 14-a din Ssuperliga, scor 2-4.

Marius Şumudică, dat de gol!

După meci tehnicianul român de la Gaziantep a declarat că va lua câteva decizii importante în legătură cu fotbaliștii. Însă, înainte de a lua deciziile despre cine va rămâne și cine nu din iarnă, Marius Șumudică a adunat toată echipa pentru o ședință serioasă, în care le-a transmis jucătorilor lucrurile pe care nu le-au făcut bine în ultimele meciuri, potrivit presei din Turcia.

„Din păcate, am primit goluri foarte ușor în prima repriză. Nu am mai trăit așa ceva până acum. Am primit trei goluri în 45 de minute. Am făcut o schimbare de sistem în repriza secundă, atunci când am introdus trei jucători. Am început să jucam mai bine în atac.

Am marcat două goluri în 8 minute. Nu am putut profita de 6 ocazii clare. Am ratat și un penalty. Daca am fi putut termina prima repriză cu un gol, în partea a doua ar fi fost altceva pentru noi. Nu este ușor să revii de la 3-0. Îmi felicit jucătorii pentru lupta din repriza secundă.

Ăsta ar trebui să fie spiritul echipei. Vom începe de azi, când ne întoarcem la Gaziantep, să vedem cine merită tricoul. Vreau ca fotbaliștii să arate caracter. Vreau să lupte pe teren. Nu contează numele jucătorului .Cine vrea să joace. va juca, iar cei care nu vor să joacem pot pleca în ianuarie”, a spus Șumudică, la finalul meciului de duminică.

În urma eșecului cu Kasimpașa, Gaziantep a coborât pe locul 14 în Turcia.

În 11 meciuri disputate pe banca tehnică a formației din Turcia din momentul revenirii, Marius Șumudică a strâns 6 victorii și 4 înfrângeri.