Valentin Mihăilă a fost luat la țintă. Dennis Man și-a salvat echipa cu un gol fabulos

Valentin Mihăilă a fost luat la țintă de fanii italieni, în timp ce Dennis Man și-a salvat echipa cu un gol fabulos. Românii au intrat în repriza a doua a meciului dintre Parma – Cagliari, 2-1.

Golul victoriei a fost marcat de Man care a avut o execuție de excepție.

Valentin Mihăilă a fost luat la țintă de fani

Cagliari a deschis scorul în minutul 32 prin Lapadula, iar gazdele au egalat în minutul 62, prin Vazquez, din penalty. La jumătatea reprizei secunde au intrat Valentin Mihăilă și Dennis Man.

Man a avut nevoie de doar 5 minute pentru a marca golul victoriei. Românul a trecut de mai mulți adversari și a șutat la vinclu din interiorul careului. A fost al patrulea gol al lui Dennis în acest sezon de Serie B și primul după patru luni.

În schimb, Mihăilă i-a scos din sărite pe suporterii italieni după ce a ratat o lovitură de la 11 metri. Comentariile au apărut imediat.

„Parma revine și câștigă. Bine jucat, băieți! Un lucru este cert, Mihăilă nu ar trebui să mai bată niciodată un penalty” / Mihăilă a bătut cel mai prost penalty pe care l-am văzut vreodată. Scorul este încă 2-1. Ar fi putut încheia jocul” / Acesta este motivul pentru care Parma nu poate fi luată în serios. Mihăilă încearcă să dea o scăriță pe mijloc și portarul apără. Ar fi bine pentru el să nu pierdem acest avantaj”, au scris italienii pe Twitter.

În schimb, jurnaliștii italieni cred că cei doi români ar putea să aibă evoluții bune în viitor.

„În planurile celor de la Parma, Valentin Mihăilă și Dennis Man ar fi trebuit să fie doi dintre jucătorii cheie pentru a încerca o revenire rapidă în Serie A. Însă, nici în sezonul trecut, nici în cel actual cei doi români nu au reușit să își pună amprenta așa cum s-a dorit”, scriu cei de la Parma Live.