Umilinţă totală pentru Mircea Lucescu! Ce i-au făcut jucătorii pe teren. Imaginile au devenit virale / Video

Umilinţă totală pentru Mircea Lucescu! S-a aflat ce i-au făcut jucătorii pe teren. Imaginile au devenit virale imediat, iar scandalul este uriaş.

Dinamo Kiev a pierdut împotriva echipei din Turcia cu 3-2 în meciul tur, disputat pe stadionul din Giulești. Aceasta nu a reușit să se impună nici în deplasare, scor 1-0 pentru turci.

Umilinţă totală pentru Mircea Lucescu!

După eliminarea echipei lui Mircea Lucescu, Dinamo Kiev, de Beșiktaș din Conference League, tehnicianul român a fost provocat de jucătorii africani din echipa turcă. Aceștia s-au simțit ofensați de declarațiile antrenorului român după meciul tur.

„N-am jucat contra lui Beşiktaş, ci împotriva selecţionatei africane! Au jucători din Congo, Gambia, Ghana, Angola! E foarte greu când ai 11 jucători crescuţi în acelaşi club să te pui cu ei. Au multă experienţă.

Dar în condiţiile astea sunt mulţumit de echipă. Au profitat de lipsa de experienţă a jucătorilor noştri şi au marcat goluri. Sunt o echipă bună. Au făcut transferuri care îi pot ajuta atât în Europa, cât şi în campionat”, este declarația lui Mircea Lucescu de la finalul meciului tur.

Șase jucători de origine africană evoluează în prezent la Beșiktaș Istanbul.

Răzvan Lucescu s-a calificat cu Paok!

PAOK nu a avut probleme cu scoţienii de la Hearts. Elevii lui Răzvan Lucescu au condus cu 2-0 la pauză, prin reuşitele lui Taison (min. 16) şi Brandao (min. 23).

În partea secundă Konstantelias a înscris pentru 3-0 în minutul 57, iar Taison a stabilit scorul final, în minutul 71. PAOK a învins cu 4-0 şi s-a calificat în grupe cu 6-1 scor cumulat pentru cele două manşe.

Astfel, trupa lui Lucescu junior a reuşit să-şi îndeplinească primul obiectiv al noului sezon, grupele Conference League.