Probleme mari pentru Mircea Lucescu! S-a terminat Dinamo Kiev-Beşiktaş. Ce s-a întâmplat în meciul de pe Giuleşti

Lovitură totală pentru Mircea Lucescu! S-a terminat Dinamo Kiev-Beşiktaş. S-a aflat ce s-a întâmplat la meciul care s-a disputat pe stadionul din Giuleşti.

Meciul dintre Dinamo Kiev și Beșiktaș s-a terminat cu scorul 2-3, din manșa tur a play-off-ului Conference League.

Lovitură totală pentru Lucescu

Se pare că revenirea pe Giulești nu a priit echipei lui Mircea Lucescu, deoarece aceștia au pierdut la diferență de un punct, în prelungirile partidei.

Scorul a fost deschis în minutul 40, după ce Aboubakar a marcat dintr-un penalty, pentru turci. Elevii lui Lucescu au egalat abia după o oră de joc, prin Shaparenko.

La patru minute distanță, oaspeții au preluat conducerea prin golul marcat de Colley. Fericirea turcilor nu a durat mult. Voloshyn a egalat după 2 minute.

Finalul a fost stabilit în prelungiri. O victorie pentru Beșiktaș decisă de Zaynutdinov.

Mircea Lucescu, înaintea meciului Dinamo Kiev – Beșiktaș

„Cred că am făcut o alegere foarte bună venind în România să jucăm acest meci, pentru că văd ușor-ușor simpatia publicului cum se îndreaptă spre jucătorii noștri.

Ei sunt obișnuiți mai bine de un an să joace fără suporteri. E incredibil! Până la urmă, ei pentru suporteri joacă, nu numai pentru ei înșiși.

Ne-au lipsit și ne lipsesc foarte mult în continuare. Trebuie să trecem peste momentele astea grele și să dăm suporterilor speranțe și satisfacții”, spunea Lucescu la conferința de presă premergătoare meciului.

Dinamo Kiev pornește cu a doua șansă la meciul retur, programat joia viitoare, de la 21:00.