Umilinţă totală pentru Marius Şumudică! Ce i-au transmis turcii după primul meci: ‘A luat-o razna’

Umilinţă totală pentru Marius Şumudică! S-a aflat ce i-au transmis turcii după primul meci la gruparea din Turcia.

Gaziantep, formația antrenată de Marius Șumudică, a pierdut cu Kayserispor, scor 0-2.

Umilinţă totală pentru Marius Şumudică

Pe tot parcursul meciului, tehnicianul român ar fi manifestat un comportament reprobabil. Mai mult, la un moment dat, Șumudică ar fi intrat pe teren.

„Șumudică a luat-o razna pe margine”, au scris jurnaliștii turci de la Telgraf.net.

Cel care a înscris pentru Kayserispor a fost Mame Thiam, acesta marcând din penalty, în minutul 6, iar mai apoi în minutul 90.

În partida cu Kayserispor, Florin Niță, Junior Morais și Denis Drăguș au fost integraliști, în vreme ce Alexandru Maxim a fost schimbat în minutul 87.

De altfel, Gaziantep a pierdut și duelul de sâmbătă, iar acum gruparea lui Marius Șumudică este pe ultima poziție în clasament, fără niciun punct, după 5 etape disputate în Super Lig.

Pentru Gaziantep urmează meciul cu Istanbulspor, care se joacă pe 22 septembrie, de la 20:00.