Umilinţă totală pentru Gigi Becali! L-a făcut praf în direct: ‘Nu simte schimbările! Mai rău chinuie jucătorii’

Umilinţă totală pentru Gigi Becali! Patronul de la FCSB a fost făcut praf, în direct.

Nana Falemi (49 de ani), fost jucător la formația roș-albaștrilor, a comentat schimbările efectuate de FCSB în meciul cu CSKA Sofia, scor 3-2, din turul preliminar al Conference League.

Umilinţă totală pentru Gigi Becali

La pauza duelului, când FCSB conducea cu 1-0, gruparea bucureșteană a făcut două schimbări. Haruț și Florinel Coman au ieșit, iar în locul lor au intrat Chiricheș și Octavian Popescu.

Mai apoi, când scorul era 1-1, Compagno a fost înlocuit cu Băluță (minutul 58), iar la 2-2, în minutul 88, Olaru a fost schimbat cu Edjouma.

La sfârșitul partidei, Nana Falemi a spus că Gigi Becali, patronul de la FCSB, a fost cel care a decis aceste mutări.

„În ultimele 5-6 meciuri, Gigi a luat gol de fiecare dată când a schimbat. Nu simte momentul, nu simte schimbările. Mai mult îi chinuie pe cei din teren. Schimbările lui au produs un efect negativ. FCSB a luat gol mereu. Acum s-a întâmplat cumva să-i iasă. Echipa a salvat situația.

Steaua joacă la rezultat. Dacă simte că are un adversar tare, atunci se mobilizează. Băieții au potențial. Nu au jucat azi la potențialul maximum. Acum o să joace mai tare și cred că vor trece și de Nordsjaelland”, a afirmat Nana Falemi, conform OrangeSport.

Pentru roș-albaștri urmează turul 3 preliminar al Conference League, iar echipa cu care se vor duela este Nordsjaelland, vicecampioana din Danemarca.

Meciul tur este programat joi, 10 august, la București, în vreme ce partida retur se va juca pe 17 august, în Danemarca.