Umilinţă totală pentru Dan Petrescu! Mesaj dur după derby-ul pierdut cu FCSB. A spus totul în direct: ‘Nu știe şi nici nu poate’

Umilinţă totală pentru Dan Petrescu! Un mesaj dur a apărut după derby-ul pierdut cu FCSB, scor 1-0.

Acum, formația patronată de Gigi Becali a ajuns la o distanță de doar un punct de Farul, lider al clasamentului din play-off-ul Superligii.

Umilinţă totală pentru Dan Petrescu

Basarab Panduru a comentat prestația celor două echipe care s-au duelat duminică pe Arena Națională.

„Prima repriză, echilibrată, nu au fost mari ocazii. FCSB deschide scorul prin Coman, după care nu mai joacă şi le dă posibilitatea celor de la CFR să vină peste ei şi să încerce să egaleze.

Doar că CFR nu poate, nici nu ştie să joace, după părerea mea, nu ai cum să ajungi în anumite situaţii şi să dai impresia că nu ştii ce să faci cu mingea când ajungi la careul advers.

Poate ne aşteptam la altceva de la FCSB după golul marcat, dar a reuşit să obţină o victorie importantă în lupta cu Farul”, a spus Basarab Panduru, conform Orange Sport.

Florinel Coman, omul meciului

Golul celor de la FCSB a fost înscris de Florinel Coman, în minutul 49. Jucătorul a descris partida cu cei de la CFR Cluj drept una „reușită”.

„Am avut un meci decisiv, o primă finală pe care am tratat-o foarte bine. A fost un joc reuşit, un joc bărbătesc, pe care l-am câştigat. Nu a fost un joc slab în prima repriză. Am avut două ocazii. Am dorit să demonstrăm că ne dorim să fim campioni şi nu ne e frică de lucrul ăsta. Cred că s-a văzut şi la TV. Ei au venit aici mai mult pentru egal, dar noi am câştigat.

La gol a fost o pasă extraordinară a lui Darius, am scăpat singur. Am avut timp să-l văd pe portar, am avut timp să mă duc în lateral şi să dau la poartă. M-am pregătit în aşa fel încât să demonstrez pe teren. Sunt într-o formă bună, dar nu contează individualizările, trebuie să câştigăm. Sper să câştigăm la Constanţa, pentru că este o echipă foarte dificilă. 42.000 de mii de oameni în tribună au venit să vadă FCSB, să vadă o victorie şi să ne vadă campioni”, a spus Coman după meci.