Nicolae Stanciu, în formă maximă! Nu i-a dat nicio şansă lui Ciprian Tătăruşanu. Dezvăluiri de ultimă oră din duelul celor doi români

Meci de senzație în Arabia Saudită. Echipa lui Cosmin Contra și Nicolae Stanciu a câștigat cu formația lui Ciprian Tătărușanu. Damac FC s-a impus cu 4-2 în fața celor de la Abha, în etapa a 14-a a campionatului saudit.

Atât căpitanul naționalei României, cât și Ciprian Tătărușanu au fost pe teren din primul minut.

Ce note au primi Nicolae Stanciu și Ciprian Tătărușanu

N’Koudou a marcat pentru Damac în minutele 44 și 45+4. După reluare, Abha a redus din handicap după autogolul lui Munshi. Al-Sudani a restabilit egalitatea (min. 75).

Echipa lui Cosmin Contra a mai marcat de două ori în finalul meciului, prin N’Koudou și Ceesay.

Nicolae Stanciu și Ciprian Tătărușanu au fost titulari și au jucat tot meciul. N’Koudou a fost desemnat omul meciului, după a marcat trei goluri. Cei de la Sofascore i-au acordat nota 10. Al doilea cel mai bun jucător de pe teren a fost Nicolae Stanciu. Căpianul naționalei a primit nota 8.2.

Ciprian Tătărușanu a primit a treia cea mai mare notă de la Abha. În ciuda faptului că a încasat 4 goluri, portarul a fost notat cu 7.2.

Echipa antenată de Cosmin Contra este pe locul 10 în clasament, în timp ce Abha este pe poziția a 15-a.