Ultrașii au făcut prăpăd la Standard-Anderlecht, meciul s-a întrerupt! Drăguș i-a aplaudat ironic pe fani și i-a incitat! Video+Foto

A fost ca la război la Standard Liege – Anderlecht, derby-ul Belgiei! S-au aruncat torțe și fumigene, iar meciul a fost întrerupt definitiv în minutul 63, din cauza ultrașilor oaspeților.

Standard Liege, cu Denis Drăguș titular, era în avantaj atunci, abia înscrisese și golul de 3-1. Inițial, părea că reușise să-i potolească imediat pe recalcitranții fani ai lui Anderlecht după gol, dar pentru că au recidivat, arbitrul Bram Van Driessche a fluierat finalul derby-ului în minutul 63.

Le Soir scrie că românul Denis Drăguș a fost protagonistul unui gest reprobabil, imediat ce arbitrul a întrerupt meciul. I-a aplaudat ironic pe fanii adversarilor și i-a incitat și mai tare să arunce cu diverse pe teren.

Momentul a fost observat de Arnaud Bodart care a intervenit rapid. Portarul lui Standard s-a precipitat către Drăguș ca să-l oprească și să calmeze spiritele.

sursa: Le Soir