U Cluj s-a calificat în faza grupelor Cupei României

Universitea Cluj s-a calificat în faza grupelor Cupei României după ce a dispus de Concordia Chiajna cu scorul de 2-0.

Universitatea Cluj s-a impus într-un meci controlat de la primul până la ultimul minut pe terenul Chiajnei, prin golurile marcate de Thiam în minutul 18 și de Fulop în minutul 59.

Eugen Trică le-a a transmis agresivitate jucătorilor săi dar nu a fost suficient

Concordia Chiajna a fost ”pusă la zid ” de Universitatea Cluj încă din primele minute ratând o ocazie mare până la golul din minutul 18 marcat de Thiam.

Elevii lui Trică s-au remarcat doar prin intrări la limita regulamentului și printr-o ocazie a lui Raul Rusescu la sfârșitul primei reprize.

Concordia Chiajna: Chudy – R. Simion, Palmeș (cpt.), Stănică, Bușu, Codrea, Pațurcă, Ad. Voicu, Ndiaye, Llullaku, Rusescu
Rezerve: Chesneau – Călințaru, Maric, Leo. Alexandrescu, Skytte, Vl. Mihalcea, E. Oancea, Mustacă, Alb. Voinea
Antrenor: Eugen Trică

U Cluj: Iliev – Șt. Vlădoiu, Fl. Ilie, Nowak, Chipciu (cpt.), Gab. Simion, Remacle, Bic, Hofman, Thiam, L. Fulop
Rezerve: Gorcea – Al. Fărăgău, D. Ispas, Briceag, Romario Pires, I. Filip, Haită, Ad. Bălan, Ely Fernandes
Antrenor: Eugen Neagoe