Tricolorii fac senzație în Turcia! Atacantul lui Edi Iordănescu, în forma maximă. Ce s-a întâmplat la ultimul meci

Tricolorii fac senzație în Turcia. Atacantul lui Edi Iordănescu este în forma maximă. Florin Niță, Alexandru Maxim și Denis Drăguș au fost titulari în meciul cu  Adana Demirspor, și nu au trecut neobservați.

Gaziantep, fosta echipă a lui Marius Șumudică, a câștigat la scor, 6-1, și a acumulat 38 de puncte, ieșind din zona retrogradării.

Tricolorii fac senzație în Turcia

Florin Niță, Alexandru Maxim și Denis Drăguș au fost titularizați și au contribuit la victoria lui Gaziantep cu Adana Demirspor, scor 6-1. Drăguș a înscris de două ori, iar Maxim a oferit două assist-uri.

Denis Drăguș a deschis scorul în minutul 11, din pasa lui Lazar Markovic. Adana Demirspor a egalat câteva minute mai târziu. Gaziantep a reveni în avantaj după golul lui Markovic, după o pasă decisivă a lui Alexandru Maxim. Când mai erau 5 minute din repriză, Mario Balotelli a văzut cartonașul roșu. Djilobodji a marcat în minutul 45+7, iar Alexandru Maxim și-a mai trecut în cont o pasă decisivă. Eskihellac a marcat și el, pentru 4-1.

A fost din nou rândul lui Denis Drăguș, care și-a trecut în cont dubla. Românul a fi putut marca încă odată, dar a ratat un penalty. Badjl a fost cel care a închis tabela de marcaj.

Fosta echipă a lui Marius Șumudică are 38 de puncte și a ieșit din zona retrogradării.