Surprize uriaşe în grupa României! Pe ce loc se află tricolorii la jumătatea preliminariilor pentru EURO 2024. Rezultate complete

Surprize uriaşe în grupa României! S-a aflat pe ce loc se află tricolorii la jumătatea preliminariilor pentru EURO 2024. Rezultate complete. Elevii lui Iordănescu au avut un duel tare cu Israel, pe Arena Naţională. .

România, remiză cu Israel în “dublă”! Elevii lui Edi Iordănescu s-au luptat, dar au reuşit doar un egal. Pe ce poziție se află tricolorii în clasamentul grupei 1.

Remiză obținută de către formația lui Iordănescu!

Reprezentanta României a luptat în duelul cu Israel, scor 1-1, pe Arena Națională, în preliminariile EURO 2024.

Denis Alibec si-a trecut în cont un gol, în minutul 27 al partidei. Israel a egalat în minutul 53, prin golul lui Oscar Gloukh, jucător abia trecut de vârsta majoratului, legitimat la Red Bull Salzburg.

România a rămas pe poziția secundă în clasamentul primei grupe din preliminariile EURO 2024, cu doar 9 puncte în urma celor 5 meciuri disputate.

Israel se situează pe locul 3, cu 8 puncte obținute. Elveția a remizat cu Kosovo, sâmbătă seara, scor 2-2, menținându-și poziția de prim-clasată, cu 11 puncte. Kosovarii au egalat la ultima fază.

Duelul dintre Andorra și Belarus s-a finalizat tot cu remiză, scor 0-0.

România va da piept piept cu Kosovo, marți seara, de la ora 21:45, pe Arena Națională.