Surpriză uriaşă pentru Dennis Man! Tricolorul ar putea avea un nou coleg român la Parma. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Surpriză uriaşă pentru Dennis Man! Tricolorul ar putea avea un nou coleg român la Parma. Edi Iordănescu trebuie să ştie. „Cruciații” sunt pe punctul de a transfera un nou fotbalist român în lotul lui Fabio Pecchia.

Se pare că cei de la Parma sunt mulțumiți de modul în care evoluează Dennis Man și Valentin Mihăilă. Asta deoarece italienii ar dori să aducă la echipa lor un alt jucător român.

Surpriză uriaşă pentru Dennis Man

Conform presei din Peninsulă, „cruciații” îl au în vizor pe Rareș Burnete, atacantul în vârstă de 19 ani al formației Lecce. De altfel, fotbalistul a și cerut să fie cedat sub formă de împrumut. Asta deoarece la gruparea din Serie A are puține minute jucate.

Mai mult, în cazul în care internaționalul român ar ajunge la echipa lui Fabio Pecchia, cei de la Parma nu ar exclude o clauză de transfer definitiv, potrivit jurnaliștilor italieni de la Calciostyle.it.

În actuala stagiune, Burnete a jucat în numai două meciuri pentru Lecce, mai precis timp de șapte minute în fiecare duel.

Burnete a debutat în Serie A în meciul victorios al celor de la Lecce cu Lazio, scor 2-1. El a fost introdus pe teren în minutul 83. Peste numai 4 minute, Burnete i-a pasat decisiv lui Di Francesco, care a reușit să aducă victoria echipei sale.

În sezonul anterior, Rareș Burnete a înscris 21 de goluri și a dat 4 pase decisive în 35 de partide jucate. Cota lui de piață este de 700.000 de euro, potrivit Transfermarkt.com.