Surpriză uriaşă la Sibiu! S-a terminat UTA-Oţelul. Lecţie de fotbal predată de Dorinel Munteanu

Surpriză uriaşă la Sibiu! S-a terminat UTA-Oţelul. Lecţie de fotbal predată de Dorinel Munteanu în ultimul duel al primei etape din returul sezonului regulat din Superliga. Moldovenii nu le-au dat nicio şansă celor de la UTA.

Mircea Rednic pornea cu mari speranţe meciul de la Sibiu. Încerca să continue seria rezultatelor bune din ultima parte a Superligii. Dorinel Munteanu nu i-a dat însă nicio şansă.

S-a terminat UTA-Oţelul

Oţelul lui Dorinel Munteanu a făcut legea încă din primele minute. Cisotti a deschis scorul din penalty, după doar 3 minute. Peste doar două minute, moldovenii şi-au dublat avantajul, prin Alexandru Pop. Acelaşi Pop a făcut dubla în minutul 33 şi era deja scor de neprezentare pentru Oţelul.

S-a făcut 4-0 în minutul 54. Pentru echipa lui Dorinel Munteanu a marcat şi Teles. Cei 800 de spectatori care au asistat la meci s-au bucurat la golul lui Căpuşă din minutul 86. În prelungiri, Rareş Pop a marcat din penalty. S-a terminat UTA-Oţelul 2-4 şi moldovenii obţin trei puncte mari, în timp ce echipa lui Mircea Rednic tremură, din nou, pentru evitarea retrogradării.

UTA – Oțelul, echipe de start:

UTA: Fl. Iacob – Diogo Miguel, Ibrahima Conte, Stolnik, D. Dumitrașcu – M. Freitas – Stahl, Fabry, C. Mihai, Micovschi – Luckassen
Rezerve: Kucher – Carp, Căpușă, R. Pop, Iurasciuc, Cooper, Marku, Ekmecki, Ofosu
Antrenor: Mircea Rednic

Oțelul: Dur-Bozoancă – Zhelev, J. Cisse, Lovric, Miguel Gomes – Zivulic – Maciel, Teles, Cisotti, Bodișteanu – Al. Pop
Rezerve: R. Stoian – Fatai, Jardan, I. Neagu, R. Tănasă, G. Cîrjan, Adăscăliței, Yabre, Rus
Antrenor: Dorinel Munteanu

Stadion: Municipal, Sibiu
Arbitru: Radu Petrescu / Asistenți: Radu Ghinguleac și Mihai Marica