Surpriză uriaşă după plecarea lui Mirel Rădoi de la CSU Craiova! S-a terminat meciul cu Chindia. Scor neverosimil

Surpriză uriaşă după plecarea lui Mirel Rădoi de la CSU Craiova! S-a terminat meciul cu Chindia. Scor neverosimil pentru echipa lui Toni Petrea, antrenor dorit de patronul gazdelor, Mihai Rotaru.

Mirel Rădoi a plecat cu scandal de la CSU Craiova. După despărţirea de antrenor această echipă merge ceas.

Surpriză uriaşă după plecarea lui Mirel Rădoi de la CSU Craiova!

Mirel Rădoi a plecat de la CSU Craiova după eliminarea din Cupa României. După plecarea sa echipa a legat victoriile în Superliga. Mai întâi, a bătut Mioveniul în deplasare, iar acum s-a distrat cu Chindia Târgovişte.

CSU Craiova a deschis scorul încă din minutul 22 prin Alexandru Creţu. Peste doar 7 minute, Creţu a intrat în rolul pasatorului, iar Markovic a dublat avantajul gazdelor. Celea putea readuce în joc echipa oaspete. A ratat însă lovitura de pedeapsă după ce execuţia sa a fost parată de Laurențiu Popescu.

Chindia a aruncat prosupul în minutul 33. Nasser Chamed a fost eliminat. Mitrea a făcut 3-0 în minutul 65. S-a terminat CSU Craiova – Chindia 3-0 şi gazdele au urcat, momentan, pe locul 3, cu 38 de puncte, în timp ce oaspeţii sunt pe 12, cu 21 de puncte.

CSU Craiova – Chindia. Echipele de start

CSU CRAIOVA: L. Popescu – Hanca, Screciu, Mitrea, Vătăjelu – Al. Crețu, Mateiu, Nistor – Cîmpanu, Markovic, Ivan
REZERVE: Lazar – Papp, Silva, Benga, Sala, Florescu, Danciu, Roguljic, Rivaldinho
ANTRENOR: Dragoș Bon

CHINDIA: Căbuz – Căpușă, Celea, Orozco, Ad. Ioniță – Vorobjovas, Akhmatov – Mihaiu, Chamed, Popadiuc – Cooper
REZERVE: Moldovan – Dumitrașcu, Passaglia, Jipa, A. Șerban, C. Dinu, C. Atanase, C. Avram
ANTRENOR: Anton Petrea

Stadion: Ion Oblemenco (Craiova)
Arbitru: Andrei Florin (Târgu Mureş) / A1: Gheorghe Bogdan (Bucureşti), A2: Vodă Alexandru (Alba Iulia) / Arbitru VAR: Haţegan Ovidiu (Arad), Arbitru AVAR: Avram Valentin (Bucureşti)