Spectacol total în Ghencea. S-a terminat CSA Steaua – Rapid. Final incendiar în meciul din Cupa României

Spectacol total în Ghencea. Peste 19.000 de fani au mers să vadă meciul din Cupa României. CSA Steaua și Rapid au terminat la egalitate, scor 0-0.

La final Daniel Oprița a făcut o adevărată criză de nervi.

Prima ocazie a meciului a fost în minutul 22, când Sierra a șutat, dar nu l-a putut învinge pe Drăghia. Rapid a avut o ocazie în minutul 37, atunci când Papeau a șutat bine, dar Pop a fost la post. În minutul 48, Chipirliu ar fi putut să deschidă scorul, dar nu a ajuns la centrarea lui Dobrescu.

În repriza secundă, Albu a fost la un pas să înscrie, dar a reluat, din 10 metri, direct în brațele portarului stelist.

Daniel Vârtej a ratat și el o ocazie uriașă în minutul 75.

CSA Steaua – Rapid, echipele de start:

Steaua: I. Pop – D. Maftei, Beța, Vîrtej, Ad. Ilie, M. Dobrescu – R. Sierra, Bărbulescu, Drăghici – Boiciuc, Chipirliu
Rezerve: H. Iancu – Buziuc, Enceanu, D. Matei, Raicu, Chunchukov, Wallace, Topuzov, C. Avram
Antrenor: Daniel Oprița

Rapid: Drăghia – Onea, I. Cristea, D. Grigore, Borza – Kait, Al. Albu – Papeau, Cîrjan, Pănoiu – Al. Stan
Rezerve: H. Moldovan – C. Săpunaru, P. Iacob, El Sawy, Oaidă, Braun, B. Valle, Al. Ioniță II, Funsho
Antrenor: Cristiano Bergodi

Arbitru: Busi Cătălin (Vâlcea), A1: Păunescu Florin (Vâlcea), A2: Neacșu Ionuț Traian (Bucureşti)
Stadion: Steaua