Spectacol total în Europa. Surprizele zilei. Rezultate Europa League și Conference League

Zi cu fotbal în toată Europa. În Europa League și Conference League au fost programate nu mai puțin de 34 de meciuri.

RFS, formația din Letonia care a fost învinsă de FCSB în prima etapă de Europa League, a produs una dintre surprize. A terminat la egalitate cu Galatasaray, scor 2-2, după ce a fost condusă cu 0-2.

Spectacol total în Europa

Horațiu Feșnic a fost delegat la Lazio – Nice, scor 4-1. Jurnaliștii italieni l-au criticat dur pe român.

”După 18 minute de tatonare, spiritul competitiv a devent mai intens, iar în al 19-lea minut al jocului a venit primul cartonaș galben: Louchet a avut o intrare întârziată la Tchaouna, arbitrul lasă avantaj, dar la finalul acțiunii scoate cartonașul în fața mijlocașului francez.

După o primă repriză în care s-au petrecut doar câteva faulturi, singurul reproș care îi poate fi adus lui Feșnic este că ar trebui să fie mai dur la simulări: în două rânduri, Bouanani a căzut mult prea ușor. În mod incredibil, al doilea gol al lui Castellanos este anulat în minutul 53, dar VAR-ul l-a salvat pe Feșnic de la dezastru și a validat golul, care a fost perfect valabil chiar și cu ochiul liber”, au notatt cei de la cittaceleste.it.