Spectacol marca Nick Kyrgios la Wimbledon. Australianul s-a înfuriat cumplit. ‘Zici că e beată’. Video

Nick Kyrgios nu și-a putut stăpâni nervii în timpul finalei de la Wimbledon pe care a pierdut-o, 6-4, 3-6, 4-6, 6-7, în fața lui Novak Djokovic.

Kyrgios a început bine meciul și a câștigat primul set, dar după ce adversarul său și-a revenit și a început să câștige, australianul a cedat.

Acesta s-a enervat cumplit și a început să comenteze după fiecare punct pierdut. Punctul culminant a fost însă în setul trei. La finalul celui de-al 5-lea game, Kyrgios a mers la arbitrul Renaud Lichtenstein și i s-a plâns, fiind deranjat de o spectatoare.

”Femeia aceea este beată, e nebună. Vorbea cu mine în mijlocul jocului. Aceea cu rochie, care pare că a băut 700 de pahare. Era să pierd game-ul din cauza ei”, i-a transmis Kyrgios arbitrului de scaun.

Nu după mult timp, Nick a început să țipe din nou. De această dată a fost enervat de cei care erau în joja sa. În pauză, a ieșit nervos de pe teren și a urlat: ”De ce v-ați relaxat (n.r.- la 40-0 în favoarea sa)?”

La toate aceste scene au luat parte și membrii familiei regale a Marii Britanii, prințul Williams și soția sa, Kate Middleton.