Spectacol la Severin. CSU Craiova – Farul, cinci goluri în prima repriză. Oltenii, revenire senzațională

A fost spectacol total la meciul CSU Craiova – Farul. După ce s-au marcat cinci goluri în prima repriză, oltenii au întors scorul și au câștigat scor 4-3.

Echipa lui Gică Hagi a suferit primul eșec din acest sezon.

Farul a deschis scorul rapid. După doar 72 de secunde Vlad Morar a profitat de greșeala lui Bancu și a înscris. 24 de minute mai târziu, CSU Craiova a restabilit egalitatea prin Jovan Markovic, care a șutat foarte bine la colțul lung. Marinarii au fost din nou în avantaj în minutul 33, după golul superb marcat de Torje.

Același Torje a reușit dubla cu patru minute înainte de finalul primei reprize. Chiar înainte de fluierul final, Andrei Ivan a marcat pentru olteni. Trupa lui Mirel Rădoi a revenit fantastic și a întors scorul în repriza a doua, după reușitele lui Markovic și Dan Nistor.

CSU a câștigat clar și ultimele două meciuri cu Farul, 4-1, respectiv 3-0.

Echipe de start

Universitatea Craiova (3-4-3): Lazar – Martic, Găman, Mitrea – Vătăjelu, Al. Crețu, Screciu, Bancu – Vînă – Markovic, A. Ivan
Rezerve: L. Popescu – Căpățînă, Al. Mateiu, Nistor, Sala, Cîmpanu, Hanca, Danciu, Rivaldinho
Antrenor: Mirel Rădoi

Farul (4-3-3): Aioani – Sîrbu, Larie, M. Popescu, Kiki – Artean, T. Băluță, Grameni – Torje, Vl. Morar, Pitu
Rezerve: Buzbuchi – Corinus, Doukoure, Casap, Borza, Sali, Moldoveanu, Andronache, L. Munteanu
Antrenor: Gică Hagi