Sorin Cârţu s-a dezlănţuit! Atac devastator la adresa vedetei lui Ivaylo Petev. Mihai Rotaru se va enerva cumplit

Sorin Cârţu s-a dezlănţuit! Atac devastator la adresa vedetei lui Ivaylo Petev. Mihai Rotaru se va enerva cumplit. Prestațiile căpitanului la meciul din etapa cu numărul 25 au lăsat de dorit.

CSU Craiova a remizat cu U Cluj, pe teren propriu, scor 2-2. Oltenii au condus în prima repriză cu scorul de 2-0, după care imediat după pauza, clujeni au venit de la vestiare mult mai montați și au reușit să recupereze cele două goluri.

Sorin Cârţu s-a dezlănţuit! Atac devastator la adresa vedetei lui Ivaylo Petev

Sorin Cârțu a analizat și comentat greșelile comise de căpitanul Nicușor Bancu în apărare, nereușind să se impună ca lider.

M-am uitat și la Bancu, este jucătorul nostru numărul 1, este cel mai important și bun jucător. Da nu poți să fii cu capul atât de mare în timpul unui joc, să te expui atât de mult și la niște greșeli personale și să nu ai o atitudine de lider, așa cum te percepe toată lumea și cum te vrem să fii la echipa asta. Nu îl înțeleg cum nu poate să se impună în fața lor și ca coechipier și ca prieten și ca valoare”, a spus Cârțu, la fanatik.ro.

După meciul cu U Cluj, Bancu a fost notat de către Sofa Score cu note de 7, iar în acest sezon pentru CSU Craiova a jucat în 25 de meciuri, reușind două goluri și 7 assist-uri.

Nicușor Bancu este cotat la 1,5 milioane de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.