Simona Halep şi-a aflat adversara din sferturi! Bătălie epică pentru semifinalele Wimbledon 2022. A ridiculizat-o la ultimul meci / Video

Simona Halep şi-a aflat adversara din sferturi! Urmează o nouă bătălie epică pentru semifinalele Wimbledon 2022. Simona Halep – Amanda Anisimova va fi meciul pentru semifinale. Românca a ridiculizat-o la ultimul meci pe jucătoarea din Statele Unite.

Simona Halep nu a stat la discuţii cu Paula Badosa, în optimile turneului de la Wimbledon. A învins-o fără drept de apel pe iberică, scor 6-1, 6-2, în doar 59 de minute.

Amanda Anisimova, locul 25 WTA, a învins-o în optimi pe Harmony Tan, 6-2, 6-3. în urma calificării în sferturi, Halep și-a asigurat un cec în valoare de 380.000 de dolari odată cu accederea în sferturi la Wimbledon.

Simona Halep – Amanda Anisimova de la Wimbledon 2022 este a patra confruntare între cele două. Românca are 2-1 în meciurile directe. Ultima confruntare directă a avut loc în urmă cu două săptămâni, meci în care românca s-a impus clar, cedând doar 3 game-uri.

06.06. 2019: Halep – Anisimova 2-6, 4-6

02.10.2020: Halep – Anisimova 6-0, 6-1

23.06.2022: Halep – Anisimova 6-2, 6-1