Sergiu Hanca a dezvăluit totul. Gestul făcut de Joyskim Dawa după ce l-a accidentat dur + Ultimele amănunte despre starea de sănătate a fotbalistului

Sergiu Hanca a făcut totul public. Fotbalistul ploieștenilor a fost accidentat dur în meciul cu FCSB, în prima repriză, și a părăsit terenul în lacrimi. La plecarea de la stadion, a avut nevoie de cârje.

Hanca a dezvăluit ce a făcut Joyskim Dawa la finalul partidei, și a dat amănunte despre starea sa de sănătate.

Sergiu Hanca a spus ce a făcut Joyskim Dawa după meci

Joyskim Dawa a avut o intervenție dură asupra lui Sergiu Hanca în prima repriză a meciului Petrolul – FCSB, scor 2-2. Jucătorul ploieștenilor a dezvăluit că după meci Dawa l-a căutat și i-a cerut scuze.

”Eu nu sunt un jucător care să mă dau la o parte. Îmi place tăvăleala, dar, din păcate, m-a prins cum m-a prins. La finalul meciului, a venit Dawa la mine şi şi-a cerut scuze. Îl înţeleg, nu cred că a vrut. Paradoxul este că mergem împreună la aceeaşi sală. Ne întâlnim des”, a declarat Sergiu Hanca, potrivit Fanatik.

Mijlocașul a crezut că adversarul său i-a rup piciorul. La finalul meciului a avut nevoie de cârje la plecare.

“Încă nu am fost la medic pentru că am piciorul prea umflat. Nu au ce diagnostic să îmi pună în momentul de faţă. Aştept să mi se dezumfle piciorul. Am avut dureri îngrozitoare, nu am dormit toată noaptea. Aşa ceva nu am mai simţit.

Instantaneu am simţit durerea. Primul instinct a fost să mă uit la picior şi m-am gândit la accidentarea jucătorului de la Hermannstadt. M-am uitat la picior să văd dacă e rupt sau nu, simţeam o durere imensă. Mi-a dat cu acel spray, dar nu îmi amorţea piciorul deloc. Am putut să merg puţin de la adrenalină şi mă gândeam că poate pot să reintru.

Dar când am văzut cât de repede se umflă, am plecat în vestiar direct, am făcut duş şi nu am mai putut să calc pe el. Am luat pastilele pe care mi le-a dat doctorul. Aştept să se dezumfle. Am revăzut faza şi îi mulţumesc lui Dumnezeu că nu mi-am rupt piciorul”, a spus Hanca pentru aceeași sursă.