Semnal de alarmă pentru Edi Iordănescu. Maccabi Haifa a spulberat-o pe Juventus cu patru internaționali în echipă

Maccabi Haifa a produs șocul serii și a învins-o pe Juventus Torino cu scorul de 2-0 într-un meci din grupele Uefa Champions League.Aaaa

Israelienii au stabilit scorul final încă din prima repriză, atunci când Omer Atzili, mijlocașul echipei naționale a Israelului, a reușit o dublă.

Juventus Torino a semănat mai mult a Juventus Colentina

”Bătrâna doamnă” a avut un nou meci în care s-a făcut de râs. După parcursul lamentabil din campionat, înfrângere la Monza, îngrângere cu AC Milan, Juve nu își revine nici în Uefa Champions League și a fost răpusă în doar 45 de minute de campioana Israelului.

Îngrijorător pentru naționala României este faptul că în echipa lui Maccabi Haifa s-au găsit și patru jucători care ne vor fi adversari în preliminarile pentru Euro 2024.

În afara de Omer Atzili autor al unei duble, israelienii i-au folosit în primul ”11” și pe Dean David, Shon Goldberg și Neta Lavi.

România face parte din Grupa I pentru preliminariile Campionatului European din 2024. Adversarii României vor fi: Elveția, Israel, Kosovo, Belarus și Andorra.