Şefii de la Rapid şochează din nou! Ce a putut să spună Daniel Niculae după arbitrajul scandalos din derby. Cei de la FCSB se vor înfuria

Şefii de la Rapid şochează din nou după arbitrajul scandalos din derby.

Daniel Niculae a comentat faultul comis de Răzvan Onea asupra lui Florinel Coman în minutul 4 al partidei Rapid-FCSB, scor 1-0.

Daniel Niculae, după arbitrajul scandalos din derby

Acesta spune că arbitrul Horațiu Feșnic a procedat corect sancționându-l pe jucătorul de la Rapid doar cu un cartonaș galben.

Mai mult, el l-a ironizat pe fotbalistul de la FCSB, despre care spune că „a făcut infiltrații la pauză” pentru a putea continua să joace în repriza a doua.

„Am auzit că a făcut infiltrații la pauză. Nu știu ce i-au făcut exact, probabil ‘fotbalină’, că a fost cel mai bun jucător al lor în repriza secundă”, a comentat Daniel Niculae, la Fotbal Club.

Gigi Becali: „Îl distrugea pe viață, îi rupea tot”

Totuși, patronul celor de la FCSB a acuzat că Florinel Coman a avut probleme grave în urma accidentării.

„Coman are piciorul atâta, Compagno are piciorul atâta! Cum să mai joci fotbal? Au jucat la rupere! La Coman se duce cu piciorul direct pe gleznă. Îl distrugea pe viață, îi rupea tot.

Pai să fac tensiune din cauza unui derbedeu, care se crede stăpân pe teren? De când sunt în fotbal, așa ceva n-am văzut pe teren! Nu și-a permis niciun arbitru să facă așa ceva! Au fost două cartonașe roșii clare, aveam nevoie doar de unul și meciul era câștigat.

Coman are glezna umflată, stă numai cu gheață ca să joace cu Craiova. I-am zis “Am nevoie de tine, ce să fac?”.

Noi nu mai suntem implicați în lupta pentru titlu… doar dacă vrea Dumnezeu! Pentru Farul nu văd cine să intervină, nu-l văd pe Gică să ceară ceva. Îmi tai capul dacă e așa! Niciodată nu poate Gică Hagi, nici Gică Popescu. Mai departe, nu pot să vorbesc”, a explicat Gigi Becali într-o conferință de presă.

Cu toate acestea, Becali se bazează pe Coman în partida Universitatea Craiova – FCSB, ce va avea loc duminică, 30 aprilie, de la ora 21:00.