Scene șocante în Superliga! Eduard Florescu și a ieșit din minți după înlocuire. Gestul care i-a speriat pe toți.

FC Botoșani a fost învinsă de Sepsi, scor 1-2. Moldovenii au fost conduși cu 2-0, și au irosit ocazii uriașe. Cea mai mare a fost în minutul 63, când Florescu a ratat un penalty.

Eduard Florescu și a ieșit din minți după înlocuire

Eduard Florescu și a ieșit din minți după înlocuire și a oferit imagini incredibile. Bogdan Andone a decis să-l schimbe în minutul 76, după o prestație slabă. Mai mult, a executat lamentabil o lovitură de la 11 metri și a ratat. Când a ajuns pe banca de rezerve, fotbalistul era extrem de furios, poaate și pentru că a fost înjurat de fani.

A început să înjure și nimeni nu a putut să-l calmeze. În final, a rupt o bucată de plexiglas pe care a lovit-o cu pumnul.

Eduard Florescu a făcut un sezon foarte bun. A marcat 10 goluri și a dat patru pase decisive.