Scandal uriaş în Superliga! Omul lui Dan Şucu se revoltă. Atac incendiar după meciul Petrolul-Rapid

Scandal uriaş în Superliga! Omul lui Dan Șucu se revoltă la scurt timp după remiza formației din Giulești cu ploieștenii. Atac incendiar la adresa arbitrilor. Ce mesaj a transmis Daniel Niculae.

Rapid a remizat cu Petrolul Ploiești în cadrul etapei #20 din Superliga, 0-0! Omul lui Dan Șucu a ieșit la atac. Ce l-a nemulțumit.

Omul lui Dan Șucu se revoltă!

Daniel Niculae a analizat partida dintre giuleșteni și ploieșteni și este de părere că Rapid ar fi trebuit să beneficieze de o lovitură liberă de la 11 metri, la începutul reprizei secunde a duelului.

În minutul 57, Funsho a fost doborât de către Alexandru Musi, cu o mișcare intenționată pe care oficialul a asemănat-o cu o execuție ce se practică în sporturile de contact.

Niculae a ironizat rivala prin intermediul rețelelor de socializare. Oficialul a admis că arbitrul a trecut cu vederea faza din cauza faptului că Funsho s-a ridicat ”în mai puțin de 10 secunde”, făcând aluzie la regulamentul K1.

”Nu a fost penalty la Funsho după acest high kick deoarece s-a ridicat în mai puțin de 10 secunde!”, a scris Daniel Niculae, pe Instagram.

”Mi se pare un joc periculos!”

La scurt timp după faza controversată, doi antrenori au analizat clinciul.

”Nu știu cum sunt regulile acum, că ne putem înșela. Dar pare că după ce lovește mingea, Musi îl lovește și pe Funsho. Nu știu dacă nu se poate vorbi și de cap aplecat, nu știu dacă se mai dau fault la astea…”, a spus Daniel Pancu, la Digi Sport.

”Mie mi se pare că jucătorul Rapidului încearcă să lovească mingea. E evident că jucătorul Petrolului nu-l vede, nu scanează înainte, de aia și are asemenea execuție din săritură. E adevărat că urmărește mingea, dar mi se pare și joc periculos.

Nu pot să spun exact dacă e penalty sau nu, dar ceva a fost acolo. La fel cum la golul anulat Petrolului nu mi se pare evident faultul la Moldovan”, a comentat, la rândul său, Ionuț Badea.