Scandal uriaş după Bodo/Glimt-Sepsi! A dat de pământ cu arbitrajul în direct: ‘Au fost cu nordicii’ + Ce obiectiv are în Superliga

Scandal uriaş după Bodo/Glimt-Sepsi! A dat de pământ cu arbitrajul în direct. Patronul covăsnenilor, Laszlo Dioszegi s-a enervat în direct. Echipa din Sf. Gheorghe a fost eliminată şi cu ajutorul fluieraşilor.

Sepsi a avut un gol anulat pentru ofsaid, iar după prima reluare pare că nu a fost. Laszlo Dioszegi şi-a lăudat echipa şi i-a făcut praf pe arbitri. Covăsnenii au pierdut după prelungiri, scor 2-3 şi a ratat grupele Conference League.

Scandal uriaş după Bodo/Glimt-Sepsi!

„Eu am intrat în vestiarul băieţilor şi le-am spus atât. Sunt mândru de voi. Am pierdut, dar sunt mândru de băieţi. Am putut părăsi terenul cu capul sus. eu aşa copnsider, să scoatem pălăria în faţa băieţilor. Au luptat 120 de minuute. Dacă nu era penalty pentru ei, cred că ajungeam la penalty-uri. Azi am fost cel puţin egali. Nu sunt supărat pe Păun.

A jucat foarte multe meciuri foarte bune. Nu pot fi supărat pe un jucător pentru un gest. A jucat echipa. Pot să spun că a făcut un joc foarte bun echipa. Asta chiar dacă prima repriză a fost modestă.

Per total cred că am ieşit cu fruntea sus. Bodo Glimt o echipă foarte bună. Cred că nicio echipă din România nu putea scoate un rezultat mai bun ca noi.

Niciodată nu m-am legat de arbitri, dar azi parcă au fost cu nordicii. Nu din cauza asta am pierdut. Au dat cei 10% pentru echipa gazdă. La noi se dă 5% pentru gazde, azi s-a dat 10%”, a spus patronul covăsnenilor, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Laszlo Dioszegi a vorbit şi despre obiectivul echipei în Superliga. „Am spus clar că vrem să ajungem în play-off. Să fim realişti. Suntem cu picioarele pe pământ. Mai întâi, în play-off şi apoi. Noi nu avem lot ca FCSB sau CFR Cluj. Cred că nimeni nu poate să spună că n-am făcut ce a depins de noi. Voiam să ne calificăm, dar suntem realişti”, a mai spus Dioszegi, conform sursei citate.