S-a terminat ultima etapă din liga secundă! Dinamo, aproape de dezastru. S-au aflat echipele care se vor bate în play-off-ul de promovare. A fost dramatism total pe mai multe stadioane.

Dinamo nu a reuşit să o bată pe propriul teren pe Poli Timişoara. A fost doar 1-1 într-un meci în care bănăţenii au fost foarte aproape de a da marea lovitură.

Dinamo, aproape de dezastru

Trupa lui Ovidiu Burcă a jucat groaznic în prima repriză. A reuşit să marcheze însă prin dani Iglesias în minutul 45. Acesta a beneficiat de o eroare uriaşă a portarului oaspeţilor, Moldovan. Poli Timişoara a forţat. După mai multe ocazii, a egalat pe final de meci. Oanea a marcat în minutul 82. S-a terminat Dinamo-Poli Timişoara 1-1, dar a fost de ajuns pentru câini.

Dinamo merge, cu mari emoţii în play-off. Slobozia nu a fost în stare să câştige acasă cu Braşovul, scor 2-2. Astfel, echipele care s-au calificat în play-off sunt CSA, Poli Iaşi, Oţeul, Unirea Dej, Dinamo şi Gloria Buzău.