S-a terminat derby-ul Argeşului! Meciul în prelungiri. Final pe muchie de cuţit în Trivale

S-a terminat derby-ul Argeşului! Meciul s-a decis în prelungiri. Chiar dacă FC Argeş pornea ca favorită clară, lucrurile nu au stat chiar aşa în Trivale. În prelungiri s-a stabilit scorul final al partidei.

Argeşul lui Marius Croitoru a încercat să rezolve meciul foarte repede. Părea că reuşeşte după ce a marcat două goluri în 5 minute.

S-a terminat derby-ul Argeşului!

Argeşul a început foarte tare meciul. A marcat după doar 14 minute prin Isfan. S-a făcut 2-0 în doar 5 minute. Garita a dublat avantajul gazdelor în minutul 19. Se părea că meciul se va termina cu o victorie clară pentru echipa lui Marius Croitoru. Garutti a marcat în minutul al doilea al prelungirilor.

Pop a fost eliminat peste doar un minut dar piteştenii nu au mai reuşit să marcheze şi golul 3. FC Argeş – CS Mioveni 2-2 scor final şi oaspeţii stopează seria de 5 înfrângeri consecutive. Argeşul e în criză. Momentan, a urcat pe locul 10, cu 23 de puncte. Mioveniul e ultima în Superliga, cu doar 9 puncte.

FC Argeș – CS Mioveni, echipe de start:

FC ARGEȘ: 12. Greab – 2. Tofan, 23. M. Constantin, 92. Cestor, 16. Vianna – 4. Meza Colli, 6. Nijke – 11. Ișfan, 21 Alceus, 24. Bertrand – 14. Garita
REZERVE: 33. Micle, 7. Rainov, 18. G. Crețu, 20. Celestine, 25. Pârvu, 27. Donisa, 70. Jakolis, 77. Covaci, 70. Jakolis, 19. A. Stoica, 17. Dobrosavlevici, 10. Calcan
ABSENȚI: I. Șerban, Straton, Turda (accidentați)
ANTRENOR: Marius Croitoru

CS MIOVENI: 13. Croitoru – 25. I. Balaur, 15. Scarlatache, 27. Garutti – 31. Carnat, 5. Lixandru, 23. Panait, 16. Rădescu, 6. Burnea – 39. Krasniqi, 8. Antal
REZERVE: 90. Burlacu, 10. Coșereanu, 17. Gutea, 99. Kabanaga, 24. V. Pop, 30. Șerbînică, 68. Sima, 7. D. Toma, R. Trif
ABSENȚI: Buziuc, Blănaru (accidentați), Oancea (suspendat)
ANTRENOR: Marius Stoica

Stadion: Nicolae Dobrin (Piteşti)
Arbitru: Rusandu Lucian (Sfântu Gheorghe) / A1: Grigoriu Mircea Mihail (Bucureşti), A2: Tunyogi Ferencz (Zalău) / Arbitru VAR: Kovacs Szabolcs (Carei), Arbitru AVAR: Bârleanu Vlad (Bucureşti)