S-a stabilit țintarul sezonului 2023/2024 din Liga 2. Cu cine joacă CSA Steaua în prima etapă

FRF a stabilit țintarul pentru sezonul următor de Liga 2. Aceasta va debuta pe 5 august. Se va juca în același sistem ca în ultimii ani. Sezon regulat, urmat de play-off, respectiv play-out.

În sezonul regulat joacă 20 de echipe și vor fi 19 etape. Primele 6 formații joacă în play-off. Cele din play-out sunt împărțite în două grupe. La final retrogradează 4 echipe, iar din Liga 3 promovează 6.

Deocamdată nu se știe ce se întâmplă cu FC Brașov. Nu a primit licență și a mers la TAS. Un verdict este așteptat până la data de 30 iulie.

Meciurile primei etape din Liga 2, sezonul 2023/2024:

Csikszereda – Concordia Chiajna
FC Brașov / Progresul Spartac – CSC Dumbrăvița
Corvinul Hunedoara – Ceahlăul
CSM Reșița – Unirea Slobozia
Viitorul Pandurii Tg. Jiu – FC Argeș
CS Mioveni – Gloria Buzău
CS Tunari – CSM Slatina
Chindia – CSA Steaua
Metaloglobus – CSC Șelimbăr
Unirea Dej – CSM Alexandria

Etapa 2

Concordia Chiajna – CSM Alexandria
CS Comunal Şelimbăr – Unirea Dej
Steaua – Metaloglobus București
CSM Slatina – Chindia Târgovişte
Gloria Buzău – CS Tunari
Campionii FC Argeş – CS Mioveni
Unirea Slobozia – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
Ceahlăul Piatra Neamţ – CSM Reşiţa
CSC Dumbrăviţa – Corvinul Hunedoara
FK Miercurea Ciuc – FC Brașov / Progresul Spartac

Etapa 3

FC Brașov / Progresul Spartac – Concordia Chiajna
Corvinul Hunedoara – FK Miercurea Ciuc
CSM Reşiţa – CSC Dumbrăviţa
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Ceahlăul Piatra Neamţ
CS Mioveni – Unirea Slobozia
CS Tunari – Campionii FC Argeş
Chindia Târgovişte – Gloria Buzău
Metaloglobus București – CSM Slatina
Unirea Dej – Steaua
CSM Alexandria – CS Comunal Şelimbăr

Etapa 4

Concordia Chiajna – CS Comunal Şelimbăr
Steaua – CSM Alexandria
CSM Slatina – Unirea Dej
Gloria Buzău – Metaloglobus București
Campionii FC Argeş – Chindia Târgovişte
Unirea Slobozia – CS Tunari
Ceahlăul Piatra Neamţ – CS Mioveni
CSC Dumbrăviţa – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
FK Miercurea Ciuc – CSM Reşiţa
FC Brașov / Progresul Spartac – Corvinul Hunedoara

Etapa 5

Corvinul Hunedoara – Concordia Chiajna
CSM Reşiţa – FC Brașov / Progresul Spartac
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – FK Miercurea Ciuc
CS Mioveni – CSC Dumbrăviţa
CS Tunari – Ceahlăul Piatra Neamţ
Chindia Târgovişte – Unirea Slobozia
Metaloglobus București – Campionii FC Argeş
Unirea Dej – Gloria Buzău
CSM Alexandria – CSM Slatina
CS Comunal Şelimbăr – Steaua

Etapa 6

Concordia Chiajna – Steaua
CSM Slatina – CS Comunal Şelimbăr
Gloria Buzău – CSM Alexandria
Campionii FC Argeş – Unirea Dej
Unirea Slobozia – Metaloglobus București
Ceahlăul Piatra Neamţ – Chindia Târgovişte
CSC Dumbrăviţa – CS Tunari
FK Miercurea Ciuc – CS Mioveni
FC Brașov / Progresul Spartac – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
Corvinul Hunedoara – CSM Reşiţa

Etapa 7

CSM Reşiţa – Concordia Chiajna
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Corvinul Hunedoara
CS Mioveni – FC Brașov / Progresul Spartac
CS Tunari – FK Miercurea Ciuc
Chindia Târgovişte – CSC Dumbrăviţa
Metaloglobus București – Ceahlăul Piatra Neamţ
Unirea Dej – Unirea Slobozia
CSM Alexandria – Campionii FC Argeş
CS Comunal Şelimbăr – Gloria Buzău
Steaua – CSM Slatina

Etapa 8

Concordia Chiajna – CSM Slatina
Gloria Buzău – Steaua
Campionii FC Argeş – CS Comunal Şelimbăr
Unirea Slobozia – CSM Alexandria
Ceahlăul Piatra Neamţ – Unirea Dej
CSC Dumbrăviţa – Metaloglobus București
FK Miercurea Ciuc – Chindia Târgovişte
FC Brașov / Progresul Spartac – CS Tunari
Corvinul Hunedoara – CS Mioveni
CSM Reşiţa – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Etapa 9

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna
CS Mioveni – CSM Reşiţa
CS Tunari – Corvinul Hunedoara
Chindia Târgovişte – FC Brașov / Progresul Spartac
Metaloglobus București – FK Miercurea Ciuc
Unirea Dej – CSC Dumbrăviţa
CSM Alexandria – Ceahlăul Piatra Neamţ
CS Comunal Şelimbăr – Unirea Slobozia
Steaua – Campionii FC Argeş
CSM Slatina – Gloria Buzău

Etapa 10

Concordia Chiajna – Gloria Buzău
Campionii FC Argeş – CSM Slatina
Unirea Slobozia – Steaua
Ceahlăul Piatra Neamţ – CS Comunal Şelimbăr
CSC Dumbrăviţa – CSM Alexandria
FK Miercurea Ciuc – Unirea Dej
FC Brașov / Progresul Spartac – Metaloglobus București
Corvinul Hunedoara – Chindia Târgovişte
CSM Reşiţa – CS Tunari
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni

Etapa 11

CS Mioveni – Concordia Chiajna
CS Tunari – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
Chindia Târgovişte – CSM Reşiţa
Metaloglobus București – Corvinul Hunedoara
Unirea Dej – FC Brașov / Progresul Spartac
CSM Alexandria – FK Miercurea Ciuc
CS Comunal Şelimbăr – CSC Dumbrăviţa
Steaua – Ceahlăul Piatra Neamţ
CSM Slatina – Unirea Slobozia
Gloria Buzău – Campionii FC Argeş

Etapa 12

Concordia Chiajna – Campionii FC Argeş
Unirea Slobozia – Gloria Buzău
Ceahlăul Piatra Neamţ – CSM Slatina
CSC Dumbrăviţa – Steaua
FK Miercurea Ciuc – CS Comunal Şelimbăr
FC Brașov / Progresul Spartac – CSM Alexandria
Corvinul Hunedoara – Unirea Dej
CSM Reşiţa – Metaloglobus București
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Chindia Târgovişte
CS Mioveni – CS Tunari

Etapa 13

CS Tunari – Concordia Chiajna
Chindia Târgovişte – CS Mioveni
Metaloglobus București – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
Unirea Dej – CSM Reşiţa
CSM Alexandria – Corvinul Hunedoara
CS Comunal Şelimbăr – FC Brașov / Progresul Spartac
Steaua – FK Miercurea Ciuc
CSM Slatina – CSC Dumbrăviţa
Gloria Buzău – Ceahlăul Piatra Neamţ
Campionii FC Argeş – Unirea Slobozia

Etapa 14

Concordia Chiajna – Unirea Slobozia
Ceahlăul Piatra Neamţ – Campionii FC Argeş
CSC Dumbrăviţa – Gloria Buzău
FK Miercurea Ciuc – CSM Slatina
FC Brașov / Progresul Spartac – Steaua
Corvinul Hunedoara – CS Comunal Şelimbăr
CSM Reşiţa – CSM Alexandria
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Unirea Dej
CS Mioveni – Metaloglobus București
CS Tunari – Chindia Târgovişte

Etapa 15

Chindia Târgovişte – Concordia Chiajna
Metaloglobus București – CS Tunari
Unirea Dej – CS Mioveni
CSM Alexandria – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
CS Comunal Şelimbăr – CSM Reşiţa
Steaua – Corvinul Hunedoara
CSM Slatina – FC Brașov / Progresul Spartac
Gloria Buzău – FK Miercurea Ciuc
Campionii FC Argeş – CSC Dumbrăviţa
Unirea Slobozia – Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa 16

Concordia Chiajna – Ceahlăul Piatra Neamţ
CSC Dumbrăviţa – Unirea Slobozia
FK Miercurea Ciuc – Campionii FC Argeş
FC Brașov / Progresul Spartac – Gloria Buzău
Corvinul Hunedoara – CSM Slatina
CSM Reşiţa – Steaua
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CS Comunal Şelimbăr
CS Mioveni – CSM Alexandria
CS Tunari – Unirea Dej
Chindia Târgovişte – Metaloglobus București

Etapa 17

Metaloglobus București – Concordia Chiajna
Unirea Dej – Chindia Târgovişte
CSM Alexandria – CS Tunari
CS Comunal Şelimbăr – CS Mioveni
Steaua – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
CSM Slatina – CSM Reşiţa
Gloria Buzău – Corvinul Hunedoara
Campionii FC Argeş – FC Brașov / Progresul Spartac
Unirea Slobozia – FK Miercurea Ciuc
Ceahlăul Piatra Neamţ – CSC Dumbrăviţa

Etapa 18

Concordia Chiajna – CSC Dumbrăviţa
FK Miercurea Ciuc – Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Brașov / Progresul Spartac – Unirea Slobozia
Corvinul Hunedoara – Campionii FC Argeş
CSM Reşiţa – Gloria Buzău
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CSM Slatina
CS Mioveni – Steaua
CS Tunari – CS Comunal Şelimbăr
Chindia Târgovişte – CSM Alexandria
Metaloglobus București – Unirea Dej

Etapa 19

Unirea Dej – Concordia Chiajna
CSM Alexandria – Metaloglobus București
CS Comunal Şelimbăr – Chindia Târgovişte
Steaua – CS Tunari
CSM Slatina – CS Mioveni
Gloria Buzău – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
Campionii FC Argeş – CSM Reşiţa
Unirea Slobozia – Corvinul Hunedoara
Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Brașov / Progresul Spartac
CSC Dumbrăviţa – FK Miercurea Ciuc

Distribuie articol:

COMENTARII

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Clasament Superliga

# Echipă MJ V E Î GM GP DG P
1 FCSB 28 18 7 3 52 24 +28 61
2 Rapid Bucureşti 28 14 9 5 50 31 +19 51
3 CFR Cluj 28 14 7 7 52 28 +24 49
4 Universitatea … 28 12 9 7 44 36 +8 45
5 FCV Farul Cons… 28 11 8 9 36 37 -1 41
6 UTA Arad 29 10 10 9 36 42 -6 40
7 Universitatea Cluj 28 9 11 8 34 38 -4 38
8 Sepsi 28 10 7 11 37 33 +4 37
9 Hermannstadt 28 8 13 7 32 29 +3 37
10 Petrolul 52 28 7 14 7 28 29 -1 35
11 Oţelul 28 6 15 7 29 31 -2 33
12 Politehnica Iași 29 7 11 11 32 43 -11 32
13 U Craiova 1948 29 9 4 16 42 48 -6 31
14 Voluntari 28 6 9 13 31 45 -14 27
15 Dinamo Bucureşti 29 7 5 17 21 41 -20 26
16 Botoșani 28 3 11 14 30 51 -21 20

Populare

Articole similare
Recomandari

Parteneri
Recomandari

exquis
Loading RSS Feed
blacknews
Loading RSS Feed